Asus Chromebook Flip CM5 Piyasaya Sürüldü

blank
Asus Chromebook Flip CM5 Piyasaya Sürüldü

İçerik: Asus Chromebook Flip CM5 Piyasaya Sürüldü

Asus Chromebook Flip CM5 Piyasaya Sürüldü:

Asus Chromebook Flip CM5, Tayvanlı üretici tarafından en yeni bilgisayar olarak piyasaya sürüldü. Yeni Flip CM5, AMD Ryzen 5 ve Ryzen 3 işlemcilerle birlikte gelir ve hem Google Stadia hem de Nvidia GeForce Now desteğiyle bulut oyunları sunmak üzere tasarlanmıştır. Asus, WASD tuşlarının etrafındaki turuncu arka aydınlatma ve çevrimiçi oyuncular için öne çıkmasını umduğu tescilli Wi-Fi Sabitleyici gibi özellikleri vurguladı. Asus Chromebook Flip CM5, 360 derecelik bir menteşe ile desteklenen 2’si 1 arada form faktörüne sahiptir, böylece klavyeyi düz bir şekilde katlayabilir ve hem dokunmatik hem de ekran kalemi girişini destekleyen ekranı kullanabilirsiniz.

Asus Chromebook Flip CM5 özellikleri
Asus Chromebook Flip CM5, şirketin NanoEdge tasarımına sahip 15,6 inç full HD (1.920×1.080 piksel) ekrana sahip ve yüzde 81 ekran-gövde oranı getiriyor. Ekran ayrıca 178 derecelik görüntüleme açıları sunar ve çeşitli stylus kalemleriyle çalışmak için Universal Stylus Initiative (USI) 1.0 standart desteğine sahiptir. Ancak, çevrimiçi oyuncuları hedef almasına rağmen Chromebook Flip CM5, normal 60 Hz yenileme hızına sahiptir.

Asus, AMD Radeon grafikleri ile birlikte AMD Ryzen 3 3250C ve AMD Ryzen 5 3500C işlemciler arasında seçim yapma seçenekleri sunmuştur. Chromebook ayrıca 16 GB’a kadar DDR4 RAM’e sahiptir. Ayrıca, müşteriler varsayılan 64 GB eMMC depolamayı veya 128 GB veya 256 GB M.2 NVMe PCIe SSD’yi seçme seçeneğine sahiptir.

Chromebook, çift stereo hoparlörün yanı sıra Harman/Kardon ses ile birlikte gelir. Bağlantı açısından, DisplayPort ve Güç Dağıtımı desteğine sahip iki USB 3.2 Gen 2 Type-C bağlantı noktası, bir USB 3.2 Gen 2 Type-A ve bir HDMI 1.4 bağlantı noktası sağlar. Ayrıca Bluetooth v5.0 ve Wi-Fi ile birlikte gelir. 6.Asus, 1,4 mm tuş hareket mesafesine sahip arkadan aydınlatmalı bir şık klavye sağlamıştır. Chromebook Flip CM5 ayrıca bir HD (720p) web kamerası ile birlikte gelir.

blank

Diğer Chromebook’lara benzer şekilde, Asus Chromebook Flip CM5, Android uygulamaları ve oyunları indirmek için Google Play erişimine sahiptir. Ayrıca önceden yüklenmiş Chrome tarayıcısı aracılığıyla sıradan çevrimiçi oyunlar da oynayabilirsiniz. Ayrıca, gerçek zamanlı oyunları doğrudan buluttan getirmek için Google Stadia ve GeForce Now desteği vardır. Elbette donanım kısıtlamaları ve Chrome OS nedeniyle üst düzey oyunları oynayamayacaksınız.

Chromebook Flip CM5, “obsidiyen kadife” dokuya sahip alüminyum alaşımlı metal kapaklı bir kasadan yapılmıştır ve kullanıcıların ekranı döndürmesine olanak tanıyan Asus’un tescilli 360 derecelik ErgoLift menteşesiyle eşleştirilmiştir. Ayrıca ergonomik bir yazma deneyimi sağlamak için klavyeyi kaldırır ve yatırır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Asus Chromebook Flip CM5 Piyasaya Sürüldü

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör