En Son Android Güncellemesi, Birçok Yenilik İçeriyor

blank
En Son Android Güncellemesi, Birçok Yenilik İçeriyor

İçerik: En Son Android Güncellemesi, Birçok Yenilik İçeriyor

En Son Android Güncellemesi, Birçok Yenilik İçeriyor:

Geçen hafta Google, Pixel telefonlara gelen bir dizi güncellemeyi düşürdü ve bugün bu haberi daha geniş Android ekosistemine giden özelliklerle takip ediyor. Bu birçok yeni özellik çoğunlukla bugün veya bu hafta gelecek ve bunlar Mesajlar, Emoji, Asistan, Android Auto ve Sesli Erişim gibi şeyleri kapsıyor.

Bunlardan, telefonlarımızla günlük etkileşimlerimizde muhtemelen en faydalı olacak olanı, Mesajlar uygulamasında içeriğe yıldız ekleme özelliğidir. Bu, Slack veya Telegram’da bir mesajı sabitlemeye benzer – bir mesaja uzun dokunup yıldız ekledikten sonra, uygulamadaki Yıldızlı bölümüne giderek daha sonra kolayca bulabilirsiniz. Google, yıldızlı mesajların “önümüzdeki haftalarda daha geniş bir şekilde yayılmaya başlayacağını” söyledi.

Google, yalnızca sesinizi kullanarak cihazınızla etkileşim kurmayı da kolaylaştırıyor. Artık daha fazla uygulama, eskisinden daha derin entegrasyon sunan Asistan ile uyumlu. Bu, artık Asistan’a “Capital One faturamı öde” veya “Strava’da millerimi kontrol et” gibi şeyler isteyip ilgili uygulamaları açıp bu görevleri tamamlamasını veya istatistiklerinizi ekranda görmesini sağlayabileceğiniz anlamına gelir. Başka neler yapabileceğinizi görmek için “Ok Google, kısayollar” da diyebilirsiniz.

Motor engelli kişiler için Voice Access’in beta sürümünde, yalnızca ekrana bakarken çalışacak şekilde ayarlamanıza olanak tanıyan bir bakış algılama özelliği vardır. Bu şekilde, arkadaşlarınız ve ailenizle birlikteyken telefonunuzla etkileşim kurmak için sesli komutlar kullanıyorsanız, yalnızca biriyle sohbet ederken Sesli Erişim’in sesinizi alması konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Google, Sesli Erişim’deki şifre giriş aracını da güncelledi. Şimdi, sistem bir şifre alanı tespit ettiğinde, harf, rakam ve sembol girmenize izin verecek.

blank

Google’ın Emoji Kitchen adlı emoji birleştirme aracı da bir güncelleme alıyor. Ağlayan suratı kaldırılmış eller simgesiyle karıştırarak mükemmel çıkartmayı yarattığınızı varsayalım. Gboard’a Google’ın bu çıkartmayla alakalı olduğuna inandığı bir şey yazdığınızda, bu çıkartma önerilen bir emoji olarak gösterilir. Bu bağlamsal Emoji Kitchen önerileri bugün Gboard beta sürümünde kullanıma sunuldu ve bu yaz İngilizce, İspanyolca ve Portekizce yazan tüm Gboard kullanıcılarına (Android 6.0 ve sonraki sürümlerde) ulaşacak.

Arabalarında Android Auto kullananlar, artık kontrol panelleri için manuel olarak karanlık bir mod ayarlamak ve bir başlatıcı ekranını kişiselleştirmek için telefonlarını kullanmak gibi daha fazla özelleştirme seçeneği görecekler. Google, medya uygulamalarındaki yeni sekmeler, başa dön kısayolu ve kaydırma çubuğundaki A’dan Z’ye düğmesiyle içeriğe göz atmayı kolaylaştırmak için yeni gezinme ipuçları ekledi. Ayrıca, yeni kullanıcıların “birkaç basit dokunuşla” Android Auto’yu kullanmaya başlamasına yardımcı olmak için kurulum sürecini basitleştirdi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: En Son Android Güncellemesi, Birçok Yenilik İçeriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör