Microsoft, Windows 10 Desteğini Ekim 2025’te Sonlandıracak

blank
Microsoft, Windows 10 Desteğini Ekim 2025'te Sonlandıracak

İçerik: Microsoft, Windows 10 Desteğini Ekim 2025’te Sonlandıracak

Microsoft, Windows 10 Desteğini Ekim 2025’te Sonlandıracak:

Microsoft, Windows 10’u ne zaman meraya çıkaracağını açıkladı. 14 Ekim 2025’te mevcut işletim sistemi desteğini durduracak. Bu, Microsoft’un 24 Haziran’da tanıtacağı bir sonraki Windows sürümüne geçişin yaklaşık dört yıl süreceğini beklediği anlamına geliyor.

Şirket, Thurrott tarafından tespit edildiği gibi, bir destek sayfası güncellemesinde haberi sessizce duyurdu. Daha önce sayfada, Microsoft’un belirli Windows 10 sürümleri için desteği ne zaman sonlandıracağı belirtilmişti. Şimdi, Microsoft’un 29 Temmuz 2015’te Windows 10 Home ve Pro’yu desteklemeye başladığı belirtiliyor ve işletim sisteminin “emekli tarihi” açıklanıyor. Destek sonu zaman çizelgesi, işletim sisteminin önceki yinelemelerine benzer şekilde, Windows 10 yaşam döngüsünü 10 yıldan fazla bir süreye getiriyor.

Windows 11’den (veya adı ne olursa olsun) beklediğimize gelince, muhtemelen yenilenmiş bir Windows Mağazası da dahil olmak üzere bir yeniden tasarım olacak. Microsoft, başlangıçta çift ekranlı cihazlar için olacak olan Windows 10X’i kısa süre önce iptal etti. Bu işletim sistemi için planlanan bazı özellikleri Windows’un standart sürümüne getireceğini söyledi. Belki de bu, üreticilerin ve geliştiricilerin ayrı bir Windows sürümüyle çalışmak zorunda kalmadan çift ekranlı cihazları desteklemesini kolaylaştıracaktır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft, Windows 10 Desteğini Ekim 2025’te Sonlandıracak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Xiaomi Kendi Akıllı Gözlüklerini Piyasaya Sürüyor

Xiaomi Kendi Akıllı Gözlüklerini Piyasaya Sürüyor: Xiaomi, kendi akıllı gözlüklerini piyasaya sürerek giyilebilir ürünler alanında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör