WhatsApp, Uçtan Uca Şifrelemeye Çoklu Cihaz Desteği Getiriyor

blank
WhatsApp, Uçtan Uca Şifrelemeye Çoklu Cihaz Desteği Getiriyor

İçerik: WhatsApp, Uçtan Uca Şifrelemeye Çoklu Cihaz Desteği Getiriyor

WhatsApp, Uçtan Uca Şifrelemeye Çoklu Cihaz Desteği Getiriyor:

Bir rapora göre WhatsApp, çoklu cihaz desteğini uçtan uca şifreleme ile kullanıma sunacak. Facebook’a ait anlık mesajlaşma uygulaması, bir süredir gizlilik odaklı şifrelemesini pazarlıyor. Metin ve sesli mesajları, fotoğrafları, videoları, belgeleri ve aramaları, gönderen ve alıcı dışında kimsenin erişemeyeceği şekilde koruduğu iddia ediliyor. Bununla birlikte, birden fazla cihazda aynı düzeyde korumayı sağlamak ve aralarındaki iletişimi senkronize etmek o kadar kolay değildir ve uygulanmasında teknik zorluklar içerir.

WhatsApp henüz resmi ayrıntıları sağlamasa da, WhatsApp beta izleyicisi WABetaInfo, WhatsApp’ta bulunan uçtan uca şifrelemenin yakında çıkacak olan çoklu cihaz desteğiyle uyumlu olacağını bildirdi.

Bu ayın başlarında Mark Zuckerberg, WABetaInfo ile yaptığı iddia edilen bir konuşmada, WhatsApp’ta çoklu cihaz desteğini kullanırken sohbetlerin uçtan uca şifreli olmaya devam edeceğini belirtti. WABetaInfo tarafından paylaşılan ekran görüntüleri, Facebook CEO’sunun, şirketin, mesajlaşma uygulamasını birden fazla cihazda kullanırken bile kullanıcılar arasındaki sohbetlerin korunmasını sağlamak için uçtan uca şifrelemenin uygulanmasıyla ilgili zorlukları “zarif bir şekilde” çözdüğünü belirttiğini gösterdi. .

WhatsApp’ın en az Temmuz 2019’dan beri çoklu cihaz desteğini etkinleştirmek için çalıştığı düşünülüyordu. Bu özellik, kullanıcıların aynı anda dört cihaza kadar uygulamaya erişmesine izin veriyor. Yakın geçmişte çevrimiçi olarak yeni eklemeyi detaylandıran ekran görüntüleri göründüğünden, dahili testinin son aşamasında görünüyor. WhatsApp Head Will Cathcart, WABetaInfo ile paylaşılan mesajlarda, yeni eklemenin önümüzdeki bir veya iki ay içinde genel bir beta sürümünde sunulabileceğini de belirtti.

WhatsApp’ın çoklu cihaz desteği kullanırken uçtan uca şifrelemeyi etkinleştirmenin yanı sıra uçtan uca şifreli yedeklemeler getirdiği söyleniyor. Bununla birlikte, genel beta test kullanıcıları için bile ne zaman kullanıma sunulacağına dair kesin bir zaman çizelgesi yoktur.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: WhatsApp, Uçtan Uca Şifrelemeye Çoklu Cihaz Desteği Getiriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung, 14 inç 90Hz OLED Ekranlar Üretmeye Başladı

Samsung, 14 inç 90Hz OLED Ekranlar Üretmeye Başladı: Samsung, en yeni ASUS dizüstü bilgisayarlarda kullanılacak …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör