Apple Podcast’lerin Uygulama İçi Abonelikleri Artık Yayında

blank
Apple Podcast'lerin Uygulama İçi Abonelikleri Artık Yayında

İçerik: Apple Podcast’lerin Uygulama İçi Abonelikleri Artık Yayında

Apple Podcast’lerin Uygulama İçi Abonelikleri Artık Yayında:

Apple Podcasts, özelliğin ilk kez kullanıma sunulmasından yaklaşık bir ay sonra 170’ten fazla ülkede uygulama içi abonelikler sunuyor. Bu özelliğin canlı olarak yayınlanmasıyla dinleyiciler, reklamsız içeriğe ve bazı durumlarda bölümlere erken erişim gibi diğer avantajlara erişim için şovları ve ağları desteklemek için ödeme yapabilir. Ayrıca, temelde bir podcast ağını desteklemek ve bu ücretli avantajları yaptığı tüm şovlara uygulamak gibi bir kanala erişim için ödeme yapabilirler.

Lansmana birkaç büyük gösteri ve ağ katılıyor. Adını kendi uygulama içi içeriği için abonelik satarak yapan Luminary, şimdi de Apple üzerinden abonelik satıyor. NPR ayrıca Wondery gibi reklamsız abonelikler de satıyor.

İnsanlar erişim için ödeme yaptıktan sonra, her şeyi duyabildiklerini belirtmek için yayınlarında bir “Abone Sürümü” etiketi görünecek. Kaydolma işlemi sorunsuzdur; dinleyicilerin abone olmak için bir düğmeye dokunmaları yeterlidir ve her şey Apple’ın yerleşik ödeme işlemiyle çalışır.

Apple’ın en büyük rakibi Spotify da abonelik podcast’lerini izliyor. Bu durumda, şirket bir uygulama içi düğme oluşturmadı, bunun yerine podcast yayıncılarının dinleyicilerin ödeme yapabileceği harici bir Anchor web sayfasına bağlanmasını gerektiriyor. Tabii ki, Patreon gibi diğer platformlar da ücretli podcast içeriğine odaklandı, ancak düğmeyi Apple Podcasts uygulamasına getirmek, dinleyicilerin dinlemek ve abone olmak için bir yer bulmakta zorlanmayacağı için potansiyel olarak çok büyük olabilir.

Bu özelliğin daha geniş vaadi: Dinleyicilerin, zaten şovların keyfini çıkardıkları yerde podcast içeriği için kolayca ödeme yapmalarına izin vermenin bir yolu. Yakında bunun podcast yayıncılarının kendileri için nasıl sonuçlandığını göreceğiz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple Podcast’lerin Uygulama İçi Abonelikleri Artık Yayında

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör