Elon Musk’ın Açıklamalarından Sonra Bitcoin Fiyatı Yükseldi

blank
Elon Musk'ın Açıklamalarından Sonra Bitcoin Fiyatı Yükseldi

İçerik: Elon Musk’ın Açıklamalarından Sonra Bitcoin Fiyatı Yükseldi

Elon Musk’ın Açıklamalarından Sonra Bitcoin Fiyatı Yükseldi:

Bitcoin, pazar etkisi konusundaki eleştirileri savuşturan ve Tesla’nın Bitcoin sattığını ancak işlemlere devam edebileceğini söyleyen Tesla patronu Elon Musk’ın tweet’lerine başka bir hafta sonundan sonra, Pazartesi günü 40.000 $ utangaç bir şekilde iki haftalık bir zirveye ulaştı. onu kullanmak.

Bitcoin, Tesla’nın Şubat ayında 1,5 milyar dolarlık Bitcoin satın alımını duyurmasından ve ödemede kripto para birimini alacağını söylemesinden bu yana Musk’ın görüşlerine aylardır ilgi gösteriyor. Daha sonra elektrikli otomobil üreticisinin, madenciliğin nasıl yüksek enerji kullanımı gerektirdiği ve iklim değişikliğine katkıda bulunduğu konusundaki endişeler nedeniyle Bitcoin’i kabul etmeyeceğini söyledi.

Musk, Pazar günü Twitter’da yaptığı açıklamada, “Pozitif gelecek eğilimi olan madenciler tarafından makul (~ yüzde 50) temiz enerji kullanımının teyidi olduğunda, Tesla Bitcoin işlemlerine izin vermeye devam edecek.” Dedi.

Bitcoin, bu mesajdan sonra yüzde 9’dan fazla ralli yaparak 20 günlük hareketli ortalamasının üzerine çıktı ve Asya’da biraz daha tırmanarak 39.838.92 $’a ulaştı.

Kripto analitik web sitesi CoinGecko’nun kurucu ortağı Bobby Ong, “Piyasa, Elon Musk’ın Tesla alımları için tekrar BTC’yi kabul ettiği tweet’i değişene kadar hafta sonu başka bir düzeltme turundan geçiyordu” dedi.

Pazarın ayrıca yazılım şirketi ve Bitcoin’i satın almak için yarım milyar dolar toplayan büyük Bitcoin destekçisi MicroStrategy tarafından desteklendiğini söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Elon Musk’ın Açıklamalarından Sonra Bitcoin Fiyatı Yükseldi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı: Bir şirket sözcüsü, yatırım firması Dragoneer Investment Group …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör