Honor, Google Uygulamalarının Geri Döneceğini Doğruladı

blank
Honor, Google Uygulamalarının Geri Döneceğini Doğruladı

İçerik: Honor, Google Uygulamalarının Geri Döneceğini Doğruladı

Honor, Google Uygulamalarının Geri Döneceğini Doğruladı:

Honor 50 serisi, Google’ın uygulamaları ve hizmetleriyle birlikte gönderilebilecek, Honor bugün Çin’de Honor 50 ve Honor 50 Pro’yu piyasaya sürdüğü için resmi olarak duyurdu. Honor yaptığı açıklamada, telefonlarının Google’ın güvenlik incelemesinden geçeceğini ve “Honor cihazlarının, Google’ın lisanslama ve yönetişim modellerine uygun olarak, Google Mobil Hizmetlerini (“GMS”) uyumlu cihazlara önceden yükleme seçeneğine sahip olacağını söyledi.

Şirket, “Tüketiciler, GMS ile donatılmış Honor akıllı telefonlarını ve tabletlerini deneyimleyebilecekler” dedi. Bir sözcü, açıklamada atıfta bulunulan “Honor cihazlarının” yeni duyurulan Honor 50 ve Honor 50 Pro’yu içerdiğini doğruladı. Cihaz 25 Haziran’da Çin’de ön siparişe sunulacak ve daha sonraki bir tarihte Fransa, Malezya, Meksika, Rusya, Suudi Arabistan ve İngiltere gibi uluslararası pazarlara açıklanacak bir fiyatla gelecek.

Honor, Google Play Store da dahil olmak üzere Google’ın uygulamalarını ve hizmetlerini, eski ana şirketi Huawei’nin ABD’nin varlık listesine alınmasından bu yana telefonlarında gönderemedi ve Google’ı Android lisansını almaya zorladı. 50 serisiyle birlikte değişen şey, Huawei’nin geçen yılın sonunda Honor’u satması ve şirketin Google ile bir kez daha çalışmasına izin vermesidir. Bu arada Huawei, Google’ın yazılımını hala kullanamıyor ve onun yerine kendi HarmonyOS’unu konumlandırıyor.

Google’ın yazılımının Honor’un telefonlarına geri dönüşüyle ​​ilgili raporlar, şirketin Alman Twitter’ının şimdi silinen bir tweet’te haberi sızdırmasının ardından geçen ay ortaya çıktı.

Cihazlara bakacak olursak, Honor 50 ve Honor 50 Pro ile ilgili en dikkat çekici şey, bir çift dairesel çıkıntı şeklinde düzenlenmiş arka kameralarıdır. Telefonlarda 100 megapiksel ana kamera, 8 megapiksel geniş açı, 2 megapiksel makro ve 2 megapiksel derinlik kamerası olmak üzere toplam dört arka kamera bulunuyor. Ön tarafta, Honor 50 Pro’da 32 megapiksellik bir kamerayı 12 megapiksellik ultra geniş açıyla birleştiren bir çift selfie kamerası bulunurken, Honor 50’de yalnızca 32 megapiksellik tek bir kamera bulunuyor.

Her iki telefon da 120Hz ekrana sahip, ancak Honor 50 Pro, normal Honor 50 için 6.57’ye kıyasla 6.72 inç olarak biraz daha büyük. Mevcut renkler arasında gümüş, bronz, yeşil ve siyah bulunur. Dahili olarak, bir Qualcomm Snapdragon 778G işlemci tarafından destekleniyorlar. 50 Pro’da 100W’a kadar hızlı şarj edilebilen 4.000mAh pil bulunurken, normal 50’de 4.300mAh pil bulunur ve 66W hızlı şarjı destekler.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Honor, Google Uygulamalarının Geri Döneceğini Doğruladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung, 14 inç 90Hz OLED Ekranlar Üretmeye Başladı

Samsung, 14 inç 90Hz OLED Ekranlar Üretmeye Başladı: Samsung, en yeni ASUS dizüstü bilgisayarlarda kullanılacak …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör