Lincoln, 2030 Yılına Kadar Tamamen Elektrikliye Geçiyor

blank
Lincoln, 2030 Yılına Kadar Tamamen Elektrikliye Geçiyor

İçerik: Lincoln, 2030 Yılına Kadar Tamamen Elektrikliye Geçiyor

Lincoln, 2030 Yılına Kadar Tamamen Elektrikliye Geçiyor:

Lincoln, ana Ford’un tüm elektrik taahhütlerinin bir kısmını kopyalıyor. Otomobil üreticisi bugün tüm araç serisini 2030 yılına kadar elektrikli hale getirmeyi planladığını duyurdu. Ayrıca 2025 yılına kadar küresel hacminin yarısının sıfır emisyonlu araçlar olacağını taahhüt etti. O zamandan önce Lincoln, yüzüncü yılına denk gelecek yıl ilk tamamen elektrikli otomobilini piyasaya sürecek .

Ford, 2030 yılına kadar Avrupa’da tamamen elektrikli hale gelme planının bir parçası olarak kısa süre önce elektrikli araçlar için 30 milyar dolar ayırdı. Ford Plus olarak adlandırılan iddialı strateji, ABD’li otomobil devinin rakipleri General Motors, Volkswagen ve Tesla’yı yakalamaya çalıştığını görüyor. elektrifikasyona geçiş. Mayıs ayında Ford, Explorer ve Lincoln Aviator SUV’larının tamamen elektrikli versiyonları üzerinde çalıştığını ve sırasıyla tam boyutlu kamyonlar ve tüm ve arkadan çekişli modeller için inşa edilmiş iki EV platformu üzerinde çalıştığını duyurdu.

blank

Bugün Lincoln, elektrifikasyon hedeflerinin Ford Plus şemsiyesi altında olduğunu söyledi. Şirket, dört yeni tamamen elektrikli otomobil için birden fazla araç türü için EV platformunu kullanmayı planlıyor. Electrify America’nın şarj altyapısı ve ek ortakları tarafından desteklenen bir elektrikli şarj ağı da çalışıyor ve Lincoln Way uygulaması aracılığıyla erişilebilir olacak.

Bağlantılı sürüş ve teknoloji yükseltmeleri (aşağıdakiler hakkında daha fazlası) dahil olmak üzere bir dizi duyuru, Lincoln’ün pandeminin neden olduğu komplikasyonlar nedeniyle Rivian tabanlı elektrikli SUV’sini hurdaya çıkarma kararını takip ediyor.

Şirket, tasarım açısından, Nisan ayında Auto Shanghai fuarında tanıtılan Lincoln’ün Zephyr Reflection konseptinin gelecekteki EV modelleri için estetik bir plan olarak hizmet edeceğini söyledi. Sedan Çin’i hedeflese de Lincoln, Star logosunu güncelleme ve lüks çıkışından bekleyeceğiniz türden geniş bir iç mekan sağlama planları ile tamamen elektrikli aracı için kıyıdan kıyıya ekranını ödünç alacak.

Elektrikli makyajın yanı sıra Lincoln, dizilişi için büyük bir teknoloji yükseltmesi üzerinde çalışıyor. Planlar, bağlı araçlar için pil, güç ve bilgi işlem sistemleri için yinelemeli yazılım güncellemeleri sunmasına izin verecek bulut tabanlı bir Lincoln Intelligence Sistemi içeriyor. Ford’un Sync 4 bilgi-eğlence sistemine sahip daha yeni modeller, Lincoln Enhance platformu aracılığıyla sürekli güncellemeler alacak. Buna navigasyon sistemi, Apple CarPlay ve dijital kullanım kılavuzundaki iyileştirmeler dahil olmak üzere bu yaz ilk güncellemesi yapılacak olan Lincoln Nautilus da dahildir. Bu sonbaharın ilerleyen saatlerinde ek bir güncelleme, Amazon’un Alexa dijital asistanı için geliştirmeler sağlayacak.

blank

Buna ek olarak, şirket yakında yalnızca bölünmüş otoyolların bölümlerinde çalışan eller serbest sürüş yardımı özelliği olan ActiveGlide’ı kullanıma sunacak. Ford’un yılın ikinci yarısında bir Snyc 4 yazılım güncellemesi aracılığıyla Ford Co-Pilot360’a (Mustang Mach-E gibi) sahip araçlara yönelik BlueCruise teknolojisini piyasaya sürmesini takip ediyor. GM’nin Süper Yolculuğuna benzer şekilde, Ford’un özelliği ABD ve Kanada’da 100.000 mil bölünmüş otoyolda çalıştırılabilir.

Daha da ileri giden Lincoln, gelecekteki araçlarını yeni bir Android Auto destekli dijital platformla donatmayı planlıyor. Sahiplerin refahlarını artırmak için ekran, aydınlatma, masaj, ses ve hatta koku özellikleriyle uğraşmalarını sağlayan bir Gençleştirme modu da çalışmalarda bulunuyor. Lincoln daha önce, Lincoln Way uygulaması aracılığıyla müşterilere birinci sınıf hizmetini sunmak için meditasyon uygulaması Calm ile ortaklık kurmuştu.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Lincoln, 2030 Yılına Kadar Tamamen Elektrikliye Geçiyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör