Windows 11 Sızdırıldı ve Windows 10X’e Çok Benziyor

blank
Windows 11 Sızdırıldı ve Windows 10X'e Çok Benziyor

İçerik: Windows 11 Sızdırıldı ve Windows 10X’e Çok Benziyor

Windows 11 Sızdırıldı ve Windows 10X’e Çok Benziyor: Windows 11 gerçektir ve bununla ilgili ayrıntılar tüm internete sızdırılıyor. İlk olarak, bir Baidu kullanıcısı bu sabah işletim sisteminin iki ekran görüntüsünü yayınladı ve köşeleri yuvarlatılmış merkezi bir Başlat menüsünü ortaya çıkardı. Bu bakış bize ciddi Windows 10X titreşimleri verdi, özellikle de bu (artık feshedilmiş) işletim sistemi ayrıca ortalanmış simgelere sahip bir Başlat menüsüne sahip olduğundan. Bu görüntüler ortaya çıktıktan kısa bir süre sonra, muhabirler erken Windows 11 ISO’yu alıp kendileri kurabildiler. Microsoft’un 24 Haziran’daki büyük lansman etkinliği için çok fazla (ya da belki şirket, Windows hayranlarını vahşi bir kaz kovalamacasına göndererek biraz hype ilham vermek istedi).

The Verge’deki Tom Warren, sızdırılan işletim sistemini araştırıyor ve bu arada bazı değerli taşları ortaya çıkarıyor. Windows 11, tasarım açısından Windows 10’dan önemli ölçüde farklı görünmüyor, ancak baştan sona bazı göze çarpan UI ince ayarları var. Yuvarlatılmış köşelere ek olarak, bir pencereyi ekranınızdaki belirli bir noktaya kolayca kaydırmanıza olanak tanıyan yeni yakalama kontrolleri vardır. Bu, bir uygulamayı sürükleyip Windows’un düzgün bir şekilde yakalamasını ummaktan çok daha uygun görünüyor. Ek olarak, yenilenen Xbox uygulaması doğrudan Windows 11’e entegre edilmiştir ve tüm Game Pass oyunlarınızı bulmanızı kolaylaştırır.Artık Windows 11’in gerçekte nasıl göründüğünü gördüğümüze göre, Microsoft’un neden 10X’ten tamamen vazgeçtiği anlaşılıyor. Bu işletim sistemi başlangıçta Surface Neo gibi çift ekranlı cihazlar için tasarlanmıştı, ancak geçen yıl Microsoft, tipik tek ekranlı dizüstü bilgisayarlara doğru döndüğünü duyurdu.

Ancak Microsoft, Windows 10 türevlerinde en iyi sicile sahip değil – Windows 10 S fiyaskosunun ne kadar dağınık olduğunu unutmayın. Windows 10’un çıkışının üzerinden altı yıl geçtiğine göre, tamamen yeni bir işletim sistemine geçmek mantıklı. Ve umarım, Windows’u tabletlerde, ARM cihazlarında ve çift ekranlı PC’lerde daha iyi hale getirmek için hala bazı optimizasyonlar olacaktır. (Cidden, Surface Neo, Microsoft nerede ?!)

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Windows 11 Sızdırıldı ve Windows 10X’e Çok Benziyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör