GM Otonom Sürüş Yatırımını 35 Milyar Dolara Çıkardı

blank
GM Otonom Sürüş Yatırımını 35 Milyar Dolara Çıkardı

İçerik: GM Otonom Sürüş Yatırımını 35 Milyar Dolara Çıkardı

GM Otonom Sürüş Yatırımını 35 Milyar Dolara Çıkardı:

GM, 2020’den 2025’e kadar birleşik EV ve kendi kendine sürüş yatırımı için ayırdığı parayı 35 milyar dolara çıkardı. ABD’deki en büyük otomobil üreticisi, başlangıçta çabaya 20 milyar dolar harcamayı planladı, ancak geçen yılın sonlarında 27 milyar dolara yükseltmeye karar verdi. Şimdi, CNBC’nin bildirdiği gibi, elektrikli ve sürücüsüz gitmek için daha fazla çaba harcıyor.

Şirket, ek yatırımı pil ve yakıt hücresi teknolojilerinin üretimini hızlandırmak için kullanacak. Halihazırda yapım aşamasında olan ikisine ek olarak ABD’ye iki pil tesisi daha inşa edecek, büyük olasılıkla EV üretimini artırırken pil sıkıntısı yaşamamasını sağlamak için. Kendi akü tesislerine sahip olarak (Tesla’nın Gigafactories’lerinde yaptığı gibi), GM gelecekte üçüncü taraf imalat ortaklarının insafına kalmayacaktı.

Geçmişte GM, 2025’in sonuna kadar piyasada 30 EV’ye sahip olmayı ve 2035’e kadar yalnızca elektrikli araçlar satmayı planladığını söyledi. GM, şimdiye kadar Hummer EV’yi ve yeni Chevy Bolt’ları tanıttı. diğer modeller arasında, ancak şirketin, markaları genelinde araçları elektrikli hale getirmeye devam ettiği için önümüzdeki yıllarda daha fazlasını ortaya çıkaracağını göreceğiz – özellikle şirket bu planları ek yatırımla genişleteceğini söylediğinden beri. GM, yeni hedefleri hakkında herhangi bir ek ayrıntı vermedi. CFO Paul Jacobson, yalnızca otomobil üreticisinin “devam eden tüm projeleri hakkında iyi hissettiğini” söyledi. “Agresif bir şekilde hareket ediyoruz ve önümüzde çok heyecan verici şeyler var” diye ekledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: GM Otonom Sürüş Yatırımını 35 Milyar Dolara Çıkardı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör