Google Uygulamaları Tekrar Honor Telefonlarında Olacak

blank
Google Uygulamaları Tekrar Honor Telefonlarında Olacak

İçerik: Google Uygulamaları Tekrar Honor Telefonlarında Olacak

Google Uygulamaları Tekrar Honor Telefonlarında Olacak:

Artık eski ana şirket Huawei ile aynı kısıtlamalara tabi değil, Honor bir kez daha Google uygulamalarını telefonlarına dahil edebilir. Şirket, her ikisi de Google’ın güvenlik inceleme sürecinden geçen yeni Honor 50 ve Honor 50 Pro’ya uygulamaları önceden yükleyebileceğini açıkladı.

Honor, The Verge’e verdiği demeçte, şirketin “Google’ın lisanslama ve yönetim modellerine uygun olarak, Google Mobil Hizmetlerinin (“GMS”) uyumlu cihazlara önceden yüklenmesi seçeneğine” sahip olduğunu söyledi. “Tüketiciler, GMS ile donatılmış Honor akıllı telefonlarını ve tabletlerini deneyimleyebilecekler.”

Huawei, 2019 yılında ABD varlık listesine yerleştirildikten sonra artık Google uygulamalarını ve hizmetlerini cihazlara dahil edemedi. Bu politika, Huawei geçen yıl markayı satana kadar Honor cihazlarını kapsıyordu. Google ayrıca Huawei’nin Android güncellemelerini almasını engellemek zorunda kaldı, bu da telefon üreticisinin açık kaynaklı bir sürüme geçmesi gerektiği anlamına geliyordu. Huawei, HarmonyOS adlı yeni bir işletim sistemini piyasaya sürmeye başladı.

Honor 50 cihazları, Qualcomm’un Snapdragon 778G 5G yonga seti tarafından desteklenmektedir. Honor 50 ve 50 Pro’nun her biri 120Hz ekrana sahiptir, ancak ikincisi biraz daha büyüktür (6,57 inç yerine 6,72 inç).

Her iki telefon da dörtlü arka kameraya sahip: 108MP ana kamera, 8MP geniş açılı kamera, 2MP makro kamera ve 2MP derinlik kamerası. Honor 50, 32MP öne bakan bir kameraya sahipken, Pro modelinde hem bu hem de 12MP ultra geniş kamera kullanılıyor.

Honor 50, 66W hızlı şarj desteğine sahip 4.300mAh pile sahiptir. 50 Pro’nun pili 4.000 mAh’de biraz daha fazla kapasiteye sahiptir ve 100W’a kadar daha hızlı şarj edebilirsiniz. Honor’a göre, ikincisi sadece 20 dakikada kapasitesinin yüzde 90’ını şarj edebilir.

Şirket, cihazları bu ayın sonlarında Çin’de 2.399 yuan’dan (yaklaşık 375 $) başlayan daha düşük maliyetli Honor 50 SE ile birlikte satmaya başlayacak. Honor 50 tabanı 2.699 yuan (yaklaşık 420 $) ve Honor 50 Pro 3.699 yuan (yaklaşık 580 $) ile başlıyor. Honor, cihazları daha sonra İngiltere, Meksika, Fransa ve Rusya da dahil olmak üzere diğer pazarlara getirmeyi planlıyor. Telefonları ABD veya Kanada’da piyasaya sürme planlarını açıklamadı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google Uygulamaları Tekrar Honor Telefonlarında Olacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör