Spotify, Clubhouse Rakibi Greenroom’u Piyasaya Sürdü

blank
Spotify, Clubhouse Rakibi Greenroom'u Piyasaya Sürdü

İçerik: Spotify, Clubhouse Rakibi Greenroom’u Piyasaya Sürdü

Spotify, Clubhouse Rakibi Greenroom’u Piyasaya Sürdü:

Clubhouse’un çığır açan başarısı, canlı ses konusunda bir kovan faaliyeti başlattı. Twitter ve Facebook’un sesli sohbet özelliklerini açıkladıklarını gördük, şimdi sıra Spotify’da. Bugün şirket, iOS ve Android için yeni Greenroom uygulamasını 135 küresel pazarda kullanıma sunuyor. Hizmet, esas olarak, Spotify’ın Mart ayında Betty Labs’i satın almasıyla elde ettiği spor hayranları için ses tabanlı sosyal ağ olan Locker Room’un elden geçirilmiş bir yerine geçiyor.

Doğal olarak Greenroom, müzik yayıncısının yerleşik 365 milyon ücretsiz ve premium kullanıcı kitlesine yöneliktir. Bu nedenle, Spotify ayrıntılarınızı kullanarak uygulamada oturum açabileceksiniz, ardından yerleşik kayıt ve sohbet kontrollerini kullanarak canlı odalara ev sahipliği yapabilecek veya bunlara katılabileceksiniz. Soyunma Odası’nın spora odaklanmasının ötesine, müzik ve pop kültürü arenalarına taşınan Spotify, Greenroom’un deneyimi seçtiğiniz ilgi alanlarına göre karşılayacağını söylüyor.

Elbette, yeni içerik, istekli ve aktif içerik oluşturuculardan oluşan gelişen bir ağ gerektirir. Spotify’ın yüz milyonlarca kullanıcısının çoğu pasif müzik ve podcast dinleyicileri olacak. Neyse ki, şirketin bir dizi podcast satın alma ve anlaşma yapma çılgınlığının ardından dokunabileceği bir dizi yayıncı var.

Spotify’ın geçen yıl yakaladığı The Ringer’ı Greenroom’un spor ve pop kültürü kalıbına sığdırdığını tasavvur etmek kolay. Ayrıca, Netflix ve diğerleri için Higher Ground Productions konserleri aracılığıyla siyaset ve eğlence dünyalarını çoktan sarmış olan Obama’ları ev sahipliği yapmaya da çağırabilir. Daha yakın zamanlarda Spotify, seks ve sadık dinleyicilerden oluşan bir kitleyle ilişkiler hakkında kadınlara yönelik bir podcast olan Call Her Daddy’yi engelledi ve onu sürekli popüler bir şov yaptı. Ve eğer biraz tüy atmak isterse, her zaman Joe Rogan vardır.

Eşitlikçi bir yaklaşımla Spotify, para kazanmaya yardımcı olmak için bu yaz herkese açık olacağını söylediği bir Yaratıcı Fonu başlatıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Spotify, Clubhouse Rakibi Greenroom’u Piyasaya Sürdü

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör