Volvo, Fosil İçermeyen Çelik Kullanarak Otomobil Üretecek

blank
Volvo, Fosil İçermeyen Çelik Kullanarak Otomobil Üretecek

İçerik: Volvo, Fosil İçermeyen Çelik Kullanarak Otomobil Üretecek

Volvo, Fosil İçermeyen Çelik Kullanarak Otomobil Üretecek:

Volvo, elektrikli otomobil planları ve deriden vazgeçme çabaları arasında daha yeşil otomobiller istemekten çekinmiyor, ancak şimdi bu çevre bilincine sahip zihniyeti bu araçların bedenlerine kadar genişletiyor. TechCrunch’ın bildirdiği gibi Volvo, otomobiller için fosil içermeyen çelik geliştirmek üzere İsveçli çelik üreticisi SSAB ile ortaklık kuruyor. Otomobil üreticisi, SSAB’nin hidrojen bazlı çelik üretim sürecinin bir otomobilin CO2 ayak izini küçültmek ve elektrikli araçlar için daha güçlü bir durum oluşturmak için nasıl kullanılabileceğini araştırıyor.

SSAB, 2026’da fosilsiz çeliğini seri üretmeyi umuyor. Volvo nihayetinde çeliği üretim arabalarında kullanmak istiyor ve sonuç olarak SSAB’nin ilerlemesine bağlı olacak. Yine de Volvo, yeni malzeme üzerine inşa edilmiş bir konsept otomobil düşündüğü için sonuçları daha erken görebilirsiniz.

Yeni çeliğin araba fiyatlarını yükseltip yükseltmeyeceği belli değil.

Bu, Volvo ve bir bütün olarak endüstri için önemli bir adım olabilir. Volvo’nun saf elektrikli otomobilleri, içten yanmalı motor modellerine göre çelik ve demir üretiminden daha düşük bir CO2 yüzdesi üretirken, yüzde 35’e karşı yüzde 20, bu hala önemli bir miktar. Fosil içermeyen çelik, Volvo’ya yeşil fikirli alıcılar için rekabet ederken avantaj sağlayabilir ve rakipleri benzer hamleler yapmaya teşvik edebilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Volvo, Fosil İçermeyen Çelik Kullanarak Otomobil Üretecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör