Çin, Uzay İstasyonuna Başarılı Bir Şekilde Üç Astronot Gönderdi

blank
Çin, Uzay İstasyonuna Başarılı Bir Şekilde Üç Astronot Gönderdi

İçerik: Çin, Uzay İstasyonuna Başarılı Bir Şekilde Üç Astronot Gönderdi

Çin, Uzay İstasyonuna Başarılı Bir Şekilde Üç Astronot Gönderdi:

Bugün Çin’in Jiuquan Uydu Fırlatma Merkezi’nden bir Uzun Yürüyüş roketi patladı ve Çin’in yeni uzay istasyonuna üç astronot taşıdı. Fırlatma, Çin’in beş yıl içindeki ilk mürettebatlı görevini işaret ediyor.

Shenzhou-12 uzay aracının fırlatılması Perşembe sabahı yerel saatle 9:22’de gerçekleşti. Üç astronot, Nie Haisheng, Liu Boming ve Tang Hongbo, Çin’in uzay istasyonu Tianhe’ye binen ilk üç kişi olacak. Uzay istasyonunu çevrimiçi hale getirerek üç ay boyunca Tianhe’de kalacaklar.

blank

Mürettebatın yaşam alanlarını içeren Tianhe’nin çekirdek modülü Nisan 2021’de başlatıldı. Bu ilk mürettebatlı görev, uzay istasyonunun inşaat aşamasında planlanan on bir görevin bir parçası – iki modül daha ve birkaç kargo ve mürettebatlı görevin tamamlanması gerekiyor. uzay istasyonu 2022’de bitmeden önce.Çin’in son mürettebatlı görevi 2016’da gerçekleşti ve ülkenin önceki uzay istasyonu Tiangong-2’yi ziyaret etmek için astronotlar gönderdi. Bu istasyon 2019’da yörüngeden çıktı. O zamandan beri Çin, iddialı bir uzay programı ile ilerlemeye devam etti. Ay’a örnek bir dönüş görevi gönderdi ve 2020’de tekrar geri döndü ve bu yılın başlarında Mars’a bir gezici indi. Uzun vadede ülke, önümüzdeki on yıl içinde Ay’a astronot çıkarma planları ile Rusya ile ortaklıklar kuruyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Çin, Uzay İstasyonuna Başarılı Bir Şekilde Üç Astronot Gönderdi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Virgin Galactic, İlk Ticari Uzay Uçuşunu Ekim Ortasına Erteledi

Virgin Galactic, İlk Ticari Uzay Uçuşunu Ekim Ortasına Erteledi: Virgin Galactic, ücretli uzay uçuşları için …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör