Çin’de Yeni Enerjili Araç Satışları Yüzde 40’ın Üzerinde Artacak

blank
Çin'de Yeni Enerjili Araç Satışları Yüzde 40'ın Üzerinde Artacak

İçerik: Çin’de Yeni Enerjili Araç Satışları Yüzde 40’ın Üzerinde Artacak

Çin’de Yeni Enerjili Araç Satışları Yüzde 40’ın Üzerinde Artacak:

Çin Otomobil Üreticileri Birliği’nden (CAAM) üst düzey bir yetkili Cuma günü yaptığı açıklamada, Çin’in yeni enerji aracı (NEV) satışlarının önümüzdeki beş yıl içinde her yıl yüzde 40’tan fazla artmasının beklendiğini söyledi.

CAAM’ın başkan yardımcısı Fu Bingfeng, Şanghay’daki endüstri kuruluşu tarafından düzenlenen bir konferansta açıklamalar yaptı.

Fu’nun sunumu, CAAM’in akülü elektrikli, plug-in hibrit ve hidrojen yakıt hücreli araçlar da dahil olmak üzere NEV’lerin satışlarının bu yıl 1,9 milyon adede ve 2022’de 2,7 milyon araca ulaşacağını tahmin ettiğini gösterdi. Tesla, Nio, Xpeng ve BYD, hükümetin kirliliği azaltmak için daha yeşil araçları teşvik etmesiyle Çin’deki üretim kapasitesini genişletiyor.

Aynı CAAM konferansında, devlet medyasında sıklıkla Çin’in “EV’nin babası” olarak anılan üst düzey bir hükümet sanayi politikası danışmanı olan Wan Gang, Çin’in NEV alımlarındaki vergi muafiyetlerini 2022’nin ötesine uzatabileceğini söyledi. .

Çin’in NEV ile ilgili şirketlerinin hisseleri tahminlerin ardından yükseldi.En iyi pil üreticisi CATL yüzde 3,7 değer kazandı. Hunan Zhongke Electric, Ningbo Rongbay Yeni Enerji Teknolojisi, Guangzhou Tinci Malzeme Teknolojisi ve BYD yüzde 2,9 ile yüzde 10 arasında yükseldi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Çin’de Yeni Enerjili Araç Satışları Yüzde 40’ın Üzerinde Artacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör