Facebook, Sanal Gerçeklik Kulaklıklarında Reklam Test Ediyor

blank
Facebook, Sanal Gerçeklik Kulaklıklarında Reklam Test Ediyor

İçerik: Facebook, Sanal Gerçeklik Kulaklıklarında Reklam Test Ediyor

Facebook, Sanal Gerçeklik Kulaklıklarında Reklam Test Ediyor:

Facebook, platformun kurucusunun asla yapmayacağını söylemesine rağmen, Oculus sanal gerçeklik başlıklarında reklam göstermeye başladı. Sosyal ağın bir deney olarak tanımladığı şeyde, diğer geliştiricilerin benzer reklamları yayınladığı Balston adlı bir oyunda reklamlar görünmeye başlayacak. Sanal gerçeklik reklamlarını daha geniş çapta başlatmadan önce geri bildirimleri dinleyeceğini söyledi.

Ayrıca, “VR’ye özgü” yeni reklam biçimlerini test ettiğini de ortaya koydu. 2017’de, Facebook’un Oculus’u satın almasından kısa bir süre sonra, içerik oluşturucu Palmer Luckey Next Web’e şunları söyledi: “Sizi izlemeyeceğiz, size reklamlar göndermeyeceğiz veya istilacı bir şey yapmayacağız.”

Ancak Oculus’un web sitesindeki bir blogda firma şunları söyledi: “Geliştiricilerin gelir elde etmeleri için yeni yollar araştırıyoruz – bu, çeşitli iş modellerini destekleyebilen kendi kendini idame ettiren bir platform oluşturmamızı sağlamanın önemli bir parçası. yeni içerik ve izleyici türlerinin kilidini açın.” Kullanıcılar belirli reklamları veya belirli bir reklamverenden gelenleri gizleyebilecek ve Facebook, gizlilik politikasının aynı kalacağına söz verdi.

“Facebook, bir reklamla etkileşime girip girmediğiniz ve eğer öyleyse, nasıl… örneğin, daha fazla bilgi için reklama tıklayıp tıklamadığınız veya reklamı gizleyip gizlemediğiniz gibi yeni bilgiler alacak.”

Müşterileri, Oculus destek sayfası aracılığıyla geri bildirimlerini paylaşmaya teşvik eder.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook, Sanal Gerçeklik Kulaklıklarında Reklam Test Ediyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı: Intel Çarşamba günü, 2021’in benzeri görülmemiş talep ve tedarik …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör