Honda, Hibrit Otomobillerinin Üretimini Sonlandırıyor

blank
Honda, Hibrit Otomobillerinin Üretimini Sonlandırıyor

İçerik: Honda, Hibrit Otomobillerinin Üretimini Sonlandırıyor

Honda, Hibrit Otomobillerinin Üretimini Sonlandırıyor:

Autoblog’un bildirdiğine göre Honda, geçen yıl Clarity EV’yi bitirdikten sonra hidrojen yakıt hücreli ve plug-in hibrit Clarity modellerinin üretimini bu yaz sonlandırıyor. Nikkei’ye göre, kararın zayıf talep ve Honda’nın yeni elektrifikasyona odaklanması nedeniyle alındığı bildiriliyor.

Clarity yakıt hücreli araç, ABD’de 71.200 dolarlık yüksek bir fiyat etiketi ve ABD’de hidrojen yakıt ikmali altyapısı eksikliği nedeniyle ABD’de en başından beri engelliydi. Clarity EV, PHEV ve yakıt hücresi modellerinin sona ermesiyle birlikte, Honda şu anda ABD’de hiç elektrikli model üretmiyor.

Ancak şirket, 2022’ye kadar kiracılar için yeterli miktarda Clarity yakıt hücresi modeli üreteceğini ve öngörülebilir gelecek için destek sağlayacağını söyledi. Honda daha önce 2024 için bir elektrikli otomobil çıkaracağını ve 2040 yılına kadar sadece sıfır emisyonlu EV’leri satmayı planladığını açıklamıştı.

Bunlar EV’leri içerebilir, ancak Honda da yakıt hücreli araçlar geliştirmek için GM ile bir anlaşma imzalayarak hidrojenden henüz vazgeçmedi. Bununla birlikte, ABD’deki hidrojenin çoğu, doğal gazın yeniden yapılandırılmasıyla üretilir, bu nedenle, yakıt hücreli bir aracın egzoz borusundan yalnızca su çıksa bile, yakıt hala sera gazları salmaktadır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Honda, Hibrit Otomobillerinin Üretimini Sonlandırıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör