Nvidia, Süper Bilgisayarlara 100 Milyon Dolarlık Yatırım Yapacak

blank
Nvidia, Süper Bilgisayarlara 100 Milyon Dolarlık Yatırım Yapacak

İçerik: Nvidia, Süper Bilgisayarlara 100 Milyon Dolarlık Yatırım Yapacak

Nvidia, Süper Bilgisayarlara 100 Milyon Dolarlık Yatırım Yapacak:

Nvidia’nın CEO’su Perşembe günü, şirketin Birleşik Krallık’ta bir süper bilgisayar için en az 100 milyon dolar harcayacağını söyledi.

Six Five Zirvesi’nde konuşan CEO Jensen Huang, Nvidia’nın Cambridge-1 süper bilgisayarına “sadece bir başlangıç ​​noktası olarak 100 milyon dolar” harcayacağını söyledi.

Nvidia, Ekim ayında projeye yaklaşık 55.6 milyon dolar harcamayı planladığını söylemişti.

Nvidia, Japonya merkezli SoftBank’tan İngiltere merkezli çip teknolojisi firması Arm’ı 40 milyar dolara satın alma sürecinde. Anlaşma, Nvidia’nın rakiplerinin tepkisiyle karşı karşıya ve Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’da düzenleyici inceleme altında.

Kaliforniya merkezli Nvidia, Santa Clara, Arm’ın Birleşik Krallık operasyonlarına olan bağlılığını göstermek için Ekim ayında, sağlık ve yapay zeka sorunlarını çözmeye odaklanmak için Arm’ın merkezinin bulunduğu Cambridge’de Birleşik Krallık’ın en güçlü süper bilgisayarını inşa ettiğini söyledi.

Six Five zirvesinde, Arm CEO’su Simon Seagars ile ortak bir röportaj sırasında Huang’a Nvidia’nın Birleşik Krallık’taki yatırım planları hakkında sorular soruldu.

Huang, “Cambridge-1, bu süper bilgi işlem merkezi, buna başlangıç ​​noktası olarak 100 milyon dolar deyin,” dedi. “Demek istediğim, bu büyük bir yatırım. Birleşik Krallık’taki en güçlü süper bilgisayar ve araştırmacılar bu konuda çok heyecanlı.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Nvidia, Süper Bilgisayarlara 100 Milyon Dolarlık Yatırım Yapacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör