YouTube’un iOS Uygulaması Yeni Bir Güncelleme Alıyor

blank
YouTube'un iOS Uygulaması Yeni Bir Güncelleme Alıyor

İçerik: YouTube’un iOS Uygulaması Yeni Bir Güncelleme Alıyor

YouTube’un iOS Uygulaması Yeni Bir Güncelleme Alıyor:

YouTube, iPhone uygulamasına uzun zamandır beklenen bir özelliği getiriyor: resim içinde resim (PiP). Tüm Premium aboneler yakında izleyiciye erişebilecek ve YouTube, PiP’yi ABD’deki tüm iOS kullanıcıları için etkinleştirmeyi planladığını söylüyor.

Bir YouTube sözcüsü Engadget’e verdiği demeçte, “Picture-in-Picture, kullanıcıların mobil cihazlarında YouTube uygulamasının dışında aynı anda gezinirken küçük bir mini oynatıcıda YouTube videolarını izlemelerine olanak tanıyor” dedi. “YouTube Premium üyeleri için PiP’yi kullanıma sunmaya başlıyoruz. iOS’ta ve tüm ABD iOS kullanıcıları için de PiP başlatmayı planlıyoruz.”

Apple, geçen yıl iOS 14’ün bir parçası olarak PiP’yi iPhone’a getirdi. Netflix, Twitch, Amazon Prime Video, Disney+ ve Apple TV dahil olmak üzere birçok video akışı uygulaması bu özelliği zaten destekliyor. 2018’den beri Android’de PiP’yi desteklemesine rağmen, YouTube, ilk olarak MacRumors tarafından bildirilen fikir değişikliğine kadar iOS’ta kayda değer bir duraklama olmuştu.

Bazı iOS kullanıcıları, YouTube’u PiP üzerinden izlemek için geçici çözümler buldu. Bazen YouTube mobil web sitesi aracılığıyla çalıştı ve bazı kişiler buna Kısayollar aracılığıyla erişti. YouTube, PiP’nin kullanıma sunulması için zaman çizelgesini açıklamadı, ancak sonunda bu geçici çözümlere artık ihtiyaç duyulmayacak.

YouTube uygulamasındaki PiP desteğinin süresi çoktan doldu ve bunun en azından ABD’de yalnızca Premium üyeler için olmayacağını görmek güzel. Kişisel olarak Twitter’da tepkileri okurken bir mini oyuncuda kaotik Overwatch League maçlarını izlemeyi ve izlemeyi dört gözle bekliyorum.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: YouTube’un iOS Uygulaması Yeni Bir Güncelleme Alıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı: Bir şirket sözcüsü, yatırım firması Dragoneer Investment Group …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör