Bitkisel Tarım Ürünleri 10 Yılda Etin Yüzde 50’sini Değiştirecek

blank
Bitkisel Tarım Ürünleri 10 Yılda Etin Yüzde 50'sini Değiştirecek

İçerik: Bitkisel Tarım Ürünleri 10 Yılda Etin Yüzde 50’sini Değiştirecek

Bitkisel Tarım Ürünleri 10 Yılda Etin Yüzde 50’sini Değiştirecek:

Milyarder yatırımcı-yazar Jim Mellon, gıda üretim endüstrisinin 2030 gibi erken bir tarihte dönüşeceğini ve gezegende insanlar tarafından yenen tüm etlerin yüzde 50’sinin ya bitki bazlı ya da hücre ag (hücresel tarım) içinde üretileceğini söyledi. önümüzdeki 10 yıl. Deniz ürünlerinin yarısının da bu on yıl içinde hücreli su ürünleri kullanılarak üretileceğini söyledi. Bazıları, hücre kültürü tekniği kullanılarak üretilen bitki bazlı etleri, gerçek etin hissini ve tadını taklit ederken, düşük doymuş yağ ve kalori içerdiğinden daha sağlıklı olduğunu düşünür. Etin yüksek karbon ayak izi, uzmanların insanları çevreyi korumak için hayvan eti tüketimini azaltmaya çağırmasına da neden oluyor.

Mellon, Vegconomist’e verdiği demeçte, süt endüstrisinin 10 yıl içinde “şu anda bildiğimiz gibi” olmayacağını söyledi.

Moo’s Law: An Investor’s Guide to the New Agrarian Revolution kitabının yazarı, biyoteknoloji endüstrisinin “kalbur paritesi”ne baktığını, bu nedenle ürettiği gıdanın fiyatının daha ucuz veya geleneksel olarak yetiştirilen gıdalara eşdeğer olduğunu, çünkü insanlardan büyük miktarda ödeme yapmaları istenemeyeceğini söyledi. günlük tükettikleri bir şey için para miktarı.

Çoğunlukla elektrik üretim endüstrisinde kullanılan “şebeke paritesi” terimi, rüzgar veya güneş gibi yenilenebilir enerjilerin fiyatını fosil yakıt kaynaklı enerjiye eşdeğer hale getirmeye çalışan bir kavramdır. Dolayısıyla Mellon’a göre, biyoteknoloji endüstrisi şu anda bitki bazlı gıdaların fiyatını geleneksel olarak yetiştirilen gıdaların fiyatlarına düşürmelerine yardımcı olacak süreçler geliştiriyor.

“Yani zirvedeyiz. Tamamen havaya uçacak bir endüstrinin çok erken aşamasındayız” dedi ve hayvanlara nasıl davranıldığı, etin üretildiği ve et tüketme şeklimizin tamamen değişeceğini de sözlerine ekledi.

İngiliz yatırımcı, “Et açısından, saçma bir tahmin olmayan bir tahminde bulunacağım” dedi ve insanların yediği tüm etlerin yüzde 50’sinin ya bitki bazlı ya da hücre içinde üretileceğini açıkça belirtti. On yıl. Aynı zamanda çok büyük bir pazar olan deniz ürünleri için ise on yıl içinde deniz ürünlerinin yarısından fazlasının hücreli su ürünleri yetiştiriciliği ile üretileceğini öngördü.

Birleşmiş Milletler Çevre Ajansı’na göre et tüketimi, sera gazlarına (GHG’ler) en büyük katkıda bulunanlardan biri ve “şimdi bir değişiklik yapmazsak çevre ve insan bedelini ödeyeceğiz” konusunda uyardı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Bitkisel Tarım Ürünleri 10 Yılda Etin Yüzde 50’sini Değiştirecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Google, 2030’da Suyun Yüzde 120’sini Yenileyeceğini Söyledi

Google, 2030’da Suyun Yüzde 120’sini Yenileyeceğini Söyledi: Google, şirketin 2030 yılına kadar veri merkezlerinde ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör