Elektrikli Uçan Taksi Üreticisine Dev Yatırım

blank
Elektrikli Uçan Taksi Üreticisine Dev Yatırım

İçerik: Elektrikli Uçan Taksi Üreticisine Dev Yatırım

Elektrikli Uçan Taksi Üreticisine Dev Yatırım:

İlk elektrikli ticari uçak üreticisi Vertical Aerospace, Microsoft, American Airlines ve Rolls-Royce gibi dev şirketlerden yatırım aldığını ve halka arz şirketi ile birleşerek şirket değerinin 5 milyar doları aşacağını duyurdu. .

İlk elektrikli ticari uçak üreticisi British Vertical Aerospace, Microsoft, American Airlines ve Rolls-Royce’un yanı sıra 40 önemli şirketin kendilerine yatırım yaptığını duyurdu. Şirket ayrıca bu yatırımlarla American Airlines ve Avolon şirketlerinden 4 milyar dolar değerinde bin uçak ön siparişi aldıklarını belirtti.

Kurumsal değerini 5 milyar dolara çıkarmak için halka açılmaya hazırlanan Vertical Aerospace, yolcu taksileri, tıbbi tahliyeler ve kargo elleçleme gibi şehir içi hava taşımacılığı için elektrikli dikey kalkış ve iniş yapan elektrikli uçaklar (helikopter gibi çalışan sabit kanatlı uçaklar) geliştiriyor.

Vertical Aerospace, yolcu operasyonlarında American Airlines ile birlikte çalışacaklarını, diğer yandan mühendislik ekibinin Rolls-Royce, Airbus, İngiltere Savunma Bakanlığı ve Jaguar Land Rover mühendislik tecrübesiyle birleşeceğini belirtti.

5 1 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Elektrikli Uçan Taksi Üreticisine Dev Yatırım

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Volkswagen 2035’de Fosil Yakıtlı Araç Üretimini Sonlandıracak

Volkswagen 2035’de Fosil Yakıtlı Araç Üretimini Sonlandıracak: Volkswagen, ID.4 gibi makineleri piyasaya sürdüğünde açıkça elektrikli …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör