iOS’ta YouTube Uygulaması, Premium Üyeler İçin Güncelleme Alıyor

blank
iOS'ta YouTube Uygulaması, Premium Üyeler İçin Güncelleme Alıyor

İçerik: iOS’ta YouTube Uygulaması, Premium Üyeler İçin Güncelleme Alıyor

iOS’ta YouTube Uygulaması, Premium Üyeler İçin Güncelleme Alıyor:

Yeni bir rapora göre, iOS ve iPadOS’taki YouTube uygulaması nihayet resim içinde resim (PiP) desteği alıyor. Bu özellik, diğer uygulamaları kullanırken YouTube videolarının küçük bir pencerede oynatılmasına olanak tanır. iOS 14 ile Apple, FaceTime kullanırken veya bir video izlerken iOS ve iPadOS’a resim içinde resim desteği ekledi, ancak o sırada YouTube uygulaması bunu desteklemiyordu. Rapor ayrıca, özelliğin önce iOS’ta YouTube Premium abonelerine sunulduğunu belirtiyor.

iPhone ve iPad kullanıcıları artık yanlarında çalışan bir YouTube videosuyla cihazlarında birden çok görevi gerçekleştirebilir. MacRumors tarafından hazırlanan bir rapor, resim içinde resim özelliğinin YouTube Premium aboneliği olan iOS kullanıcılarına sunulduğunu söylüyor. Bu, uygun kullanıcıların diğer uygulamaları kullanırken cihazlarında küçük bir pencerede bir YouTube videosu izlemesine olanak tanır. Rapor, ABD’deki tüm iOS kullanıcılarına daha büyük bir sunumun yakında gerçekleşeceğini ekliyor. Ödeme yapmayan YouTube kullanıcıları bile resim içinde resim özelliğinden yararlanabilecek.

“Picture-in-Picture (PiP), kullanıcıların mobil cihazlarında YouTube uygulamasının dışında aynı anda gezinirken aynı anda küçük bir mini oynatıcıda YouTube videolarını izlemelerine olanak tanır. YouTube’un MacRumors’a verdiği demeçte, iOS’ta YouTube Premium üyeleri için PiP’yi kullanıma sunmaya başlıyoruz ve PiP’yi tüm ABD iOS kullanıcıları için başlatmayı planlıyoruz” dedi.

Resim içinde resim için resmi desteğin artık iOS ve iPadOS’a doğru yol aldığı bildirilirken, kullanıcılar bir süre önce YouTube videolarının Safari veya diğer tarayıcılar üzerinden küçük bir pencerede diğer uygulamalara göre oynatılabileceğini keşfettiler. Ancak, geçen yıl Eylül ayında bu işlevin YouTube veya Apple tarafından kaldırıldığı bildirildi. Ardından Ekim ayında özelliğin Safari ve diğer tarayıcılarla tekrar çalıştığı tespit edildi. İleri geri, iOS için YouTube’un PiP için resmi destek almasıyla sona erecek.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: iOS’ta YouTube Uygulaması, Premium Üyeler İçin Güncelleme Alıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör