Volvo, Fosil İçermeyen Çelik Kullanarak Otomobil Üretmeyi Umuyor

blank
Volvo, Fosil İçermeyen Çelik Kullanarak Otomobil Üretmeyi Umuyor

İçerik: Volvo, Fosil İçermeyen Çelik Kullanarak Otomobil Üretmeyi Umuyor

Volvo, Fosil İçermeyen Çelik Kullanarak Otomobil Üretmeyi Umuyor:

Volvo, elektrikli otomobil planları ve deriyi terk etme çabaları arasında daha yeşil otomobiller istemekten çekinmiyor, ancak şimdi bu çevre bilincine sahip zihniyeti bu araçların vücutlarına kadar genişletiyor. TechCrunch’ın bildirdiği gibi Volvo, otomobiller için fosil içermeyen çelik geliştirmek üzere İsveçli çelik üreticisi SSAB ile ortaklık kuruyor. Otomobil üreticisi, SSAB’nin hidrojen bazlı çelik üretim sürecinin bir otomobilin CO2 ayak izini küçültmek ve elektrikli araçlar için daha güçlü bir durum oluşturmak için nasıl kullanılabileceğini araştırıyor.

SSAB, 2026’da fosilsiz çeliğini seri üretime geçirmeyi umuyor. Volvo nihayetinde çeliği üretim arabalarında kullanmak istiyor ve sonuç olarak SSAB’nin ilerlemesine bağlı olacak. Yine de Volvo, yeni malzeme üzerine inşa edilmiş bir konsept otomobil düşündüğü için sonuçları daha erken görebilirsiniz.

Yeni çeliğin araba fiyatlarını yükseltip yükseltmeyeceği belli değil.

Bu, Volvo ve bir bütün olarak endüstri için önemli bir adım olabilir. Volvo’nun saf elektrikli otomobilleri, içten yanmalı motor modellerine göre çelik ve demir üretiminden daha düşük bir CO2 yüzdesi üretirken, yüzde 35’e karşı yüzde 20, bu hala önemli bir miktar. Fosil içermeyen çelik, Volvo’ya yeşil fikirli alıcılar için rekabet ederken avantaj sağlayabilir ve rakipleri benzer hamleler yapmaya teşvik edebilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Volvo, Fosil İçermeyen Çelik Kullanarak Otomobil Üretmeyi Umuyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör