ATMACA Gemi Karşıtı Füze Gemisi Hedefi Doğru Bir Şekilde Vuruyor

blank
ATMACA Gemi Karşıtı Füze Gemisi Hedefi Doğru Bir Şekilde Vuruyor

İçerik: ATMACA Gemi Karşıtı Füze Gemisi Hedefi Doğru Bir Şekilde Vuruyor

ATMACA Gemi Karşıtı Füze Gemisi Hedefi Doğru Bir Şekilde Vuruyor:

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ile birlikte geliştirilen “Atmaca” güdümlü füzenin test lansmanını takip edecek. Roketsan tarafından bir yüzey hedefine. Sinop’a gitti.

Sinop Havalimanı’nda Vali Erol Karaömeroğlu ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Bakan Akar, buradan limana hareket etti.

Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu tarafından karşılanan Bakan Akar ve TSK Komutanlığı’na, fırlatmanın gerçekleştirileceği milli gemi korvet TCG KINALIADA hakkında bilgi verildi.

BAKAN AKAR’DAN ATIŞ TALİMATLARI
Brifingin ardından Bakan Akar ve Komutanlar, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın “son derece özel ve anlamlı” atışını izledikleri geminin Savaş Harekat Merkezi’ne geçti.

Atış öncesi gerekli önlemlerin alındığı, belirlenen alanda atışın yapıldığı ve saha güvenliğinin tam olarak sağlandığı belirtildi.

blank

Atış senaryosu kapsamında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından hurdaya çıkarılan bir gemi hedef alındı. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın talimatıyla söz konusu gemi, TCG KINALIADA’dan gelen ateşle doğrudan isabet aldı. Bölgede bulunan iki F-16 ve keşif uçağından aktarılan görüntülerle çekimin her anı harekat merkezinden anlık olarak takip edildi. Füze tam isabetle hedefi vurduğu anda Muharebe Harekat Merkezi’nde büyük bir coşkuyla karşılandı.

Başarılı atışın ardından telsizle personele seslenen Bakan Akar, “Sizi tebrik ediyorum. Bundan sonra da aynı yoğunluk ve hızla çalışmaya devam edeceğiz, inşallah daha nice başarılara imza atacağız.” dedim.

Roketsan tarafından geliştirilen Atmaca Güdümlü Füze, 220 kilometre menzili ve gelişmiş güdüm sistemi ile dikkat çekiyor. Güdümlü füze, sabit ve hareketli yüzey hedeflerine karşı kullanılabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: ATMACA Gemi Karşıtı Füze Gemisi Hedefi Doğru Bir Şekilde Vuruyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) mühendis …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör