Google, Cihazımı Bul Hizmetine Bluetooth Algılama Ekliyor

blank
Google, Cihazımı Bul Hizmetine Bluetooth Algılama Ekliyor

İçerik: Google, Cihazımı Bul Hizmetine Bluetooth Algılama Ekliyor

Google, Cihazımı Bul Hizmetine Bluetooth Algılama Ekliyor:

Google, Apple’ın Find My ağının yeteneklerine daha yakın olması için Android’in Cihazımı Bul işlevini genişletmek için çalışıyor olabilir. 9to5Google, Play hizmetlerinin en son sürümünün bir API’sini sökerek, Spot adlı bir API’nin kanıtını buldu. Çıkış, Android’in ayarlar menüsünde görünmesi için bir “Cihazımı Bul ağ” geçişi elde etme özelliğini etkinleştirdi.

Çoğu Android kullanıcısının bildiği gibi, Google’ın mobil işletim sistemi, telefonunuzun yerini kaybetmeniz durumunda bulmanıza yardımcı olmak için bir WiFi veya hücresel bağlantı kullanmasına olanak tanıyan bir Cihazımı Bul özelliğini zaten içerir. Apple’ın Ağımı Bul, karışıma Bluetooth ve ultra geniş bant ekleyerek bahisleri artırıyor. Kayıp Apple ve üçüncü taraf cihazlar, yakındaki iOS cihazlarının daha sonra kayıp öğenizi bulmanıza yardımcı olmak için Apple sunucularına ilettiği kısa menzilli bir sinyal yayınlayabilir.

Görünüşe bakılırsa Google benzer bir ağ kurmayı planlıyor. Şirket proje ile ilerlerse, ortaya çıkan platformun pratikte ne kadar kapsamlı olacağı belli değil. Örneğin, tüm Android ve Wear OS üreticilerinin cihazlarıyla mı yoksa yalnızca Google tarafından üretilenlerle mi çalışacak? Ağla nasıl etkileşim kuracağınız da belirsiz. 9to5Google, web sitesi yazılımın tam amacını belirleyememiş olsa da, Google’ın beraberindeki bir Spot uygulamasını yayınlayacağına inanıyor.

Tüm APK çökertmelerinde olduğu gibi, Spot’un Google’ın halka yayınlayacağı bir şeye dönüştüğünü göreceğimizin garantisi olmadığını belirteceğiz. Aynı zamanda, şirketin Find My Device’ı bu şekilde geliştirdiğini görmek zor olmayacaktır. Sonuçta, Android Beam ve Nearby Share’in nihai sürümü ile benzer bir şey yaptı. Her iki durumda da, yorum için Google’a ulaştık ve şirketten haber aldığımızda bu makaleyi güncelleyeceğiz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google, Cihazımı Bul Hizmetine Bluetooth Algılama Ekliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör