Land Rover, Hidrojen Yakıtla Çalışan Bir Defender’ı Test Edecek

blank
Land Rover, Hidrojen Yakıtla Çalışan Bir Defender'ı Test Edecek

İçerik: Land Rover, Hidrojen Yakıtla Çalışan Bir Defender’ı Test Edecek

Land Rover, Hidrojen Yakıtla Çalışan Bir Defender’ı Test Edecek:

Jaguar Land Rover, 2036 yılına kadar sıfır egzoz emisyonu elde etmek istiyor ve bunu gerçeğe dönüştürmek için attığı adımlardan biri de hidrojen yakıt hücresiyle çalışan bir Defender geliştirmek. Otomobil üreticisi şu anda bir prototip üzerinde çalıştığını ve ikonik SUV’sinin emisyonsuz versiyonunu 2021’in sonlarına doğru İngiltere’de test etmeye başlamayı planladığını söyledi.

Hidrojen yakıt hücreleri, emisyon olarak yalnızca su ile elektrik üretmek için hidrojen ve oksijeni birleştirerek bir araca güç sağlayabilir. Jaguar, yakıt hücrelerinin hızlı yakıt ikmali sağladığını ve yüksek enerji yoğunluğuna sahip olduğunu, bu da onları daha büyük ve daha uzun menzilli araçlar için ideal hale getirdiğini açıklıyor. Ayrıca, yakıt pilleriyle çalışan araçlar, düşük sıcaklıklarda minimum menzil kaybı gösterdikleri için soğuk ortamlarda iyi performans gösterirler.

Şirket, temiz enerji aracını geliştirmek için yaptığı çalışmalara “Proje Zeus” adını verdi. Kısmen Birleşik Krallık hükümeti tarafından desteklenen Gelişmiş Tahrik Merkezi tarafından finanse edilen girişim, Jaguar mühendislerine bir hidrojen güç aktarma organını optimize edebilmek için ihtiyaç duydukları bilgileri verecek. Umut, geleneksel muadilleriyle aynı performans ve kabiliyeti – menzil, arazi kabiliyeti ve hatta çekme söz konusu olduğunda – sağlayabilen yakıt hücreli araçlar geliştirmektir.

blank

Jaguar, 2036 yılına kadar sıfır egzoz emisyonu hedeflemesine ek olarak, 2039 yılına kadar tedarik zincirinde, ürünlerinde ve operasyonlarında net sıfır karbon emisyonuna ulaşmayı umuyor. Her iki hedef de, otomobil üreticisinin Şubat ayında açıkladığı “Reimagine” stratejisinin bir parçası. sadece 2025’ten itibaren tamamen elektrikli arabalar üretecek.

Jaguar Land Rover Hidrojen ve Yakıt Hücreleri Başkanı Ralph Clague yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Hidrojenin, tüm ulaşım endüstrisinde geleceğin güç aktarma organı karışımında oynayacağı bir rolü olduğunu biliyoruz ve akülü elektrikli araçların yanı sıra, Jaguar Land Rover’ın birinci sınıf araç serisinin özel yetenekleri ve gereksinimleri için başka bir sıfır egzoz emisyonu çözümü sunuyor Proje Zeus’ta ortaklarımızla birlikte yapılan çalışma, yeni nesil sıfır egzoz emisyonlu araçlara hazırlanırken, 2039 yılına kadar net sıfır karbon işletmesi olma yolculuğumuzda bize yardımcı olacak.”

Jaguar, yakıt hücresi Defender için, arazi kabiliyeti ve yakıt tüketimi de dahil olmak üzere temel özellikleri doğrulamak için bu yıl bir dizi testten geçmeye başlaması dışında bir zaman çizelgesi açıklamadı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Land Rover, Hidrojen Yakıtla Çalışan Bir Defender’ı Test Edecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Tesla, Full Self Driving 10 Beta’yı Kullanıma Sunuyor

Tesla, Full Self Driving 10 Beta’yı Kullanıma Sunuyor:Tesla’nın son büyük Tam Kendi Kendine Sürüş beta …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör