Spotify, Podcast Keşfini İyileştirebilecek Bir Startup Satın Aldı

blank
Spotify, Podcast Keşfini İyileştirebilecek Bir Startup Satın Aldı

İçerik: Spotify, Podcast Keşfini İyileştirebilecek Bir Startup Satın Aldı

Spotify, Podcast Keşfini İyileştirebilecek Bir Startup Satın Aldı:

Spotify, platformda dinlemek için yeni podcast’ler bulmayı kolaylaştırabilecek Podz adlı bir başlangıç ​​satın aldı. Bu, akış hizmetinin son birkaç yıldır devam eden devasa podcast iticiliğinin bir parçası ve büyük olasılıkla devam edecek, özellikle de artık format için ücretli bir abonelik planına sahip olduğu için. Podz, kullanıcıların dinleyebileceği bir podcast’teki önemli anları içeren yüksek kaliteli klipler oluşturmak için makine öğrenimi teknolojisini kullanır. Potansiyel yeni abonelere, bir podcast’in ne hakkında olduğuna dair bir önizleme – muhtemelen yazılı bir açıklamanın veya rastgele bir örneğin sağlayabileceğinden daha canlı bir – verebilir.

9to5Mac’in belirttiği gibi, duyuru, Verge’in Facebook’un önümüzdeki hafta podcast’leri başlatacağını bildirmesinden sonra geldi. Sosyal ağın podcast ürünü, dinleyicilerin görünürlüğü ve katılımı artırmak için sesli şovların paylaşılabilir bir dakikalık kliplerini oluşturmasına olanak tanır. Podz’un satın alınması, Spotify’da podcast’in keşfedilebilirliğini artırabilirken, şirket geçtiğimiz yıllarda sesli şovları yeni izleyicilerin önüne çıkarmak için çeşitli özellikler sundu. Örneğin Nisan ayında, kullanıcılara nispeten bilinmeyen podcast’leri bile keşfetme şansı veren listeleri için bir “En İyi Bölümler” sıralaması başlattı. Ayrıca Mayıs ayında iOS ve Android uygulamalarına müzik ve podcast arama filtreleri ekledi.

Spotify yaptığı duyuruda, Podz teknolojisini hizmetine entegre edeceğini ve dinleyicilerin yıl bitmeden teknolojisinin unsurlarını göreceğini söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Spotify, Podcast Keşfini İyileştirebilecek Bir Startup Satın Aldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör