Uluslararası Anadolu Kartalı-2021 Tatbikatı Konya’da Başlıyor

blank
Uluslararası Anadolu Kartalı-2021 Tatbikatı Konya'da Başlıyor

İçerik: Uluslararası Anadolu Kartalı-2021 Tatbikatı Konya’da Başlıyor

Uluslararası Anadolu Kartalı-2021 Tatbikatı Konya’da Başlıyor:

Uluslararası Anadolu Kartalı-2021 Eğitimine ve Türk Hava Kuvvetlerine katılacak ülkelerin personel ve uçaklarının Konya’ya transferi tamamlandı.

Milli Savunma Bakanlığı, resmi Twitter hesabından 02 Haziran 2021 -3 Temmuz 2021 tarihleri ​​arasında. Ana Jet Üs Komutanlığı’nda (Konya) gerçekleştirilecek Uluslararası Anadolu Kartalı-21 Eğitimine katılacak ülkelerin şu şekilde olduğunu paylaştı: Türk Hava Kuvvetlerine ait personel ve uçakların yanı sıra, Konya’ya sevk edileceği de transferin tamamlandığını bildirdi. Eğitime Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıklarının yanı sıra Katar, Azerbaycan, Pakistan ve NATO’dan askeri birlikler katılacak.

Eğitimin amacı; Gerçekliğe yakın bir savaş ortamında tüm katılımcıların bilgi, beceri ve deneyimlerinin paylaşılması ve kombine harekâtlar için eğitim seviyelerinin yükseltilmesi olarak belirlendi.

Eğitime;

  • Hv.KK’dan; F-16, KC-135R, E-7T HİK ve ANKA-S,
  • Türk Deniz Kuvvetlerinden; 2 Fırkateyn ve 2 Gunboat,
  • Azerbaycan’dan 2 adet SU-25 ve 2 adet MiG-29 uçağı,
  • Katar’dan 4 adet Rafale uçağı,
  • NATO’dan 1 adet E-3A uçağı,
  • Pakistan’dan 5 adet JF-17 uçağı ile fiili katılım olacaktır,

Bangladeş, Belarus, Bulgaristan, Burkina Faso, Gürcistan, Irak, İsveç, Kosova, Lübnan, Macaristan, Malezya, Nijerya, Romanya, Tunus, Ukrayna, Umman, Ürdün ve Japonya gözlemci statüsünde katılacak.
Uluslararası Anadolu Kartalı Eğitimi’nde ilk kez Türkiye’nin NATO Mukabele Gücü’ne (NRF) taahhüt ettiği yeteneklerin belgelendirme değerlendirmesi yapılacak. Türk Hava Kuvvetleri tarafından NMG kapsamında Çok Yüksek Hazırlıklı Müşterek Görev Gücüne taahhüt edilen 6 adet F-16, 1 adet KC-135R tanker uçağı ve 6 adet Stinger Hava Savunma Ekibinin Muharebe Hazırlık ve birlikte çalışabilirlik kabiliyeti artırılacaktır. denetlendi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Uluslararası Anadolu Kartalı-2021 Tatbikatı Konya’da Başlıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

ASELSAN, Ukrayna’nın Hava Savunması İçin KORKUT’u Önerdi

ASELSAN, Ukrayna’nın Hava Savunması İçin KORKUT’u Önerdi: Aselsan, Ukrayna’ya kendi hava savunma sistemlerini sunmak istiyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör