Airspeeder, Uçan Yarış Arabası İçin İlk Test Uçuşunu Tamamladı

blank
Airspeeder, Uçan Yarış Arabası İçin İlk Test Uçuşunu Tamamladı

İçerik: Airspeeder, Uçan Yarış Arabası İçin İlk Test Uçuşunu Tamamladı

Airspeeder, Uçan Yarış Arabası İçin İlk Test Uçuşunu Tamamladı:

Elektrikli hava yarışları ileriye doğru önemli bir adım attı. Verge, Airspeeder’ın yakın zamanda elektrikli uçan yarış arabası Alauda Aeronautics Mk3 için ilk test uçuşunu tamamladığını bildirdi. Uzaktaki bir pilot, eVTOL uçağının mürettebatsız bir versiyonunu Avustralya’nın güneyi üzerinde uçtu ve ülkenin Sivil Havacılık Güvenliği Otoritesi testi izledi.

Makine 1.640 fit yüksekliğe kadar çıkabiliyor ve 2.8 saniyede 62 MPH’ye ulaşabiliyor. Uzaktan pilotlar, çarpışmaları önlemeye yardımcı olan LiDAR ve radar ile sanal kurslar aracılığıyla kokpit benzeri bir ortamda uçuyor. En önemlisi, tasarım kesinti süresini en aza indirgemek içindir. Airspeeder yarışçısı bir şarjla yalnızca 15 dakikaya kadar uçabilirken, takımlar pilleri 20 saniye gibi kısa bir sürede değiştirebilir.

Test uçuşu, 2021’den sonra başlayacak ve her biri iki pilotlu dört takıma sahip olacak üç etkinlikli EXA mürettebatsız yarış serisinin yolunu açıyor. Kokpitlerdeki yapay “tele-robotik” avatarlar da dahil olmak üzere bu yarışmalardan elde edilen veriler, ideal olarak 2022’de doğrudan insan pilotlu yarışlara yol açacaktır.

Airspeeder, kısa ömürlü piller de dahil olmak üzere elektrikli uçuşun birçok zorluğuyla başa çıkmaya devam edecek. Yine de, bu test ve sonraki yarışlar, EV hava yarışlarının hızla pratik hale geldiğini gösteriyor. İlk etapta teknolojiyi göklere çıkarmaktan çok rafine etmek söz konusu olabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Airspeeder, Uçan Yarış Arabası İçin İlk Test Uçuşunu Tamamladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör