Facebook, Clubhouse Klonu Podcast Uygulamasını Başlattı

blank
Facebook, Clubhouse Klonu Podcast Uygulamasını Başlattı

İçerik: Facebook, Clubhouse Klonu Podcast Uygulamasını Başlattı

Facebook, Clubhouse Klonu Podcast Uygulamasını Başlattı:

Facebook, sosyal ses özelliklerini kullanıma sunuyor. Şirket, Clubhouse benzeri ses odalarının yanı sıra bir avuç podcast yayınlıyor.

Ses odaları, Clubhouse veya Twitter Spaces’a benzer. Sohbetler uygulamada canlı olarak yayınlanır ve oda sahipleri başkalarını kendileriyle konuşmaya davet edebilir. Özelliğin Facebook için ne kadar önemli olduğunun bir işareti olarak uygulama, Haber Kaynağının en üstünde Hikayeler’in üstünde konuşmaları tanıtacak. Yeni format aynı zamanda, “yıldız” satın alma yeteneği gibi içerik oluşturucu dostu özelliklerle birlikte geliyor; bu, etkileyicilerin akışlarından para kazanmalarına yardımcı olan uygulama içi hediyeler.

Özellikle Facebook, içerik kurallarını yeni formatla uygulamak için otomasyona ve kullanıcı raporlarına güvenecek. Ve zaman zaman ılımlılıkla mücadele eden Clubhouse gibi, oda sahipleri kimin konuşacağını kontrol edebilir veya kuralları çiğneyen kullanıcıları bildirebilir. Facebook da başlamak için biraz temkinli bir yaklaşım benimsiyor gibi görünüyor, çünkü yalnızca ABD’de “iyi durumda” hesapları olan doğrulanmış tanınmış kişiler ve içerik oluşturucular bir oda oluşturabiliyor. Ancak, herhangi bir Facebook kullanıcısı bir konuşmayı dinleyebilir veya toplantı sahibi onları konuşmaya davet ederse katılabilir.

blank

Ses odaları ayrıca, moderatörlerin ve grup yöneticilerinin, doğrulanmamış üyeler veya tanınmış kişiler için bile ses akışı özelliklerini etkinleştirebileceği Facebook Gruplarında yoğun bir şekilde yer alacaktır. Facebook, başlamak için grupları “seçmek” için kullanılabilir hale getirdiğini, ancak kullanılabilirliğini genişletmeyi planladığını söyledi.

Odalara ek olarak Facebook, platformuna podcast’leri de eklemeye başlıyor. Güncelleme ile hayranlar, Facebook’ta gezinirken podcast bölümlerini dinleyebilir. Joe Budden ve Nicaila Matthews Okome dahil olmak üzere sadece bir avuç isimle başlıyor, ancak önümüzdeki birkaç hafta içinde daha fazla podcast’e açılacak.

Yeni özelliklerle Facebook, geçen yıl popülaritesi artan Clubhouse ile rekabet etmeye çalışan en son şirket oldu. Twitter ayrıca Spaces ile sese büyük yatırım yapıyor ve Spotify, Greenroom ile hizmet alımını başlattı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook, Clubhouse Klonu Podcast Uygulamasını Başlattı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Epic, Güney Kore’de Fortnite’ı Yeniden Yayınlamak İstiyor

Epic, Güney Kore’de Fortnite’ı Yeniden Yayınlamak İstiyor:Epic, Apple’dan geliştirici araçlarına erişimini geri yüklemesini istedi, böylece …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör