Instagram, Alışveriş İçin Görsel Arama Üzerinde Çalışıyor

blank
Instagram, Alışveriş İçin Görsel Arama Üzerinde Çalışıyor

İçerik: Instagram, Alışveriş İçin Görsel Arama Üzerinde Çalışıyor

Instagram, Alışveriş İçin Görsel Arama Üzerinde Çalışıyor:

Facebook, platformu genelinde alışveriş özelliklerini iki katına çıkardığı için Instagram için görsel arama teknolojisi üzerinde çalışıyor. Facebook’ta canlı bir ses odasında konuşan Mark Zuckerberg, şirketin kamera tabanlı arama araçları geliştirmenin ilk aşamalarında olduğunu söyledi.

Bu özellik, her ikisi de görsel aramaya büyük yatırım yapan Snapchat ve Pinterest tarafından sunulanlara benzer olacaktır. Zuckerberg, Instagram’daki teknolojinin iki potansiyel kullanım örneğini özetledi. Instagram’da gezinirken, görsel arama, uygulamanın başka bir yerinde bulunan benzer ürünleri ortaya çıkarabilir veya kullanıcıların kameralarını veya film rulolarından görüntüleri kullanarak ürünleri bulmasına izin verebilir.

Zuckerberg, “Bir şey bulduğunuzda, ona dokunabilir ve tüm mağazalarımızdaki insanların beğendiğiniz bir şeyi gördüğünüz anda sattığı benzer ürünleri bulabileceksiniz” dedi. “Görsel aramanın, fotoğrafları genel olarak Instagram’da alışveriş yapılabilir hale getirmede gerçekten yardımcı olacağını düşünüyoruz.”

Zuckerberg, Instagram için görsel aramaya ek olarak, Facebook Mağazalarının yakında Marketplace ve WhatsApp’a geleceğini duyurdu. Facebook zaten ürün kataloglarını WhatsApp sohbetlerine entegre ediyor, ancak artık işletmeler sohbet uygulaması için vitrinler oluşturabilecek.

Şirket ayrıca, işletmelerin reklamları “insanların bireysel alışveriş tercihlerine” göre hedeflemesine olanak tanıyan “Mağaza reklamları” üzerinde de çalışıyor. Zuckerberg, sonunda Facebook’un bu reklamları özel teklifler veya promosyonlarla daha da kişiselleştirebileceğini söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Instagram, Alışveriş İçin Görsel Arama Üzerinde Çalışıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör