Microsoft, Bulut İçin Oyunlar Oluşturmak Üzerinde Çalışıyor

blank
Microsoft, Bulut İçin Oyunlar Oluşturmak Üzerinde Çalışıyor

İçerik: Microsoft, Bulut İçin Oyunlar Oluşturmak Üzerinde Çalışıyor

Microsoft, Bulut İçin Oyunlar Oluşturmak Üzerinde Çalışıyor:Microsoft, belki de en iyi Portal’ın ortak yaratıcısı olarak bilinen Kim Swift’i, Xbox Game Studios Publishing’in bulut için oluşturulmuş oyunlarda bağımsız stüdyolarla olan işbirliklerini denetlemesi için işe aldı. Swift, oyun tasarım direktörü olduğu Stadia’da çalıştıktan sonra bulut oyunları kıdemli direktörü olarak katılıyor.

Swift, 2005 yılında piyasaya sürülen Narbacular Drop’un yapımcısıydı. Valve, bu oyunun arkasındaki ekibi ruhani bir halefi yapmak için tuttu: Portal. Swift, klasik bulmaca platformunun proje lideriydi. Airtight Games’e (Quantum Conundrum) ve daha sonra Amazon ve EA Motive’e geçmeden önce Left for Dead serisinde çalıştı.

Google, Şubat ayında dahili Stadia oyun stüdyolarını kapattı. Ekip üyelerinin çoğu başka şirketlere geçti.

Xbox Game Studios Yayıncılık başkanı Peter Wyse Polygon’a verdiği demeçte, “Kim, buluttaki yeni deneyimlere odaklanan bir ekip kuracak ve bu, Xbox oyunlarımızı 3 milyar oyuncuyu oyunlarımızı oynamak için bir araya getirme misyonumuzu destekleyecek bir şey” dedi.

Microsoft, konsollara veya oyun bilgisayarlarına sahip olmayan, bu bilgisayarları istemeyen veya bunlara ihtiyaç duyan çok sayıda oyuncuya ulaşmak istiyor. İnsanların pahalı özel donanımlar olmadan Game Pass aracılığıyla Xbox bulut oyunlarına erişebilmeleri için akış çubukları ve akıllı TV uygulamaları oluşturuyor. Dolayısıyla Xbox’ın Wyse’ın dediği gibi “bulutta yerel oyunlar” üzerinde çalışıyor olması biraz şaşırtıcı. Ancak, “bugün tam olarak neye benzediğini veya nasıl oynandığını tam olarak bilmiyoruz” diye ekledi, bu yüzden bu oyunlara epey bir zaman var.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft, Bulut İçin Oyunlar Oluşturmak Üzerinde Çalışıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör