Microsoft Edge, Cihazlar Arası Paylaşım Yapmayı Kolaylaştırıyor

blank
Microsoft Edge, Cihazlar Arası Paylaşım Yapmayı Kolaylaştırıyor

İçerik: Microsoft Edge, Cihazlar Arası Paylaşım Yapmayı Kolaylaştırıyor

Microsoft Edge, Cihazlar Arası Paylaşım Yapmayı Kolaylaştırıyor:

Microsoft, Edge’in en son genel sürümünü kullanıma sunmaya başladı ve tarayıcıyı birden fazla cihazda kullananlar için kullanışlı bir özellik içeriyor. Sekme paylaşımı ile bilgisayarınızda bir web sayfasını okumaya başlayabilir ve ardından onu dizüstü bilgisayarınıza veya akıllı telefonunuza gönderebilirsiniz. Özelliğin Nisan ayındaki ilk testinin ardından, Windows En Son tarafından belirtildiği gibi artık bazı Windows ve macOS cihazlarda kullanılabilir.

Özelliğe eriştiğinizde, adres çubuğunda yeni bir dizüstü bilgisayar ve akıllı telefon simgesi göreceksiniz. Üzerine dokunmak, Edge’in kurulu olduğu ve aynı Microsoft hesabına giriş yaptığınız cihazların bir listesini görüntüler. Android ve iOS’ta, gönderdiğiniz tüm bağlantılar, bildirim tepsisinden erişebileceğiniz bir istemde görünecektir. Bu arada Windows’ta Eylem Merkezi’nde görünecekler. Duruma göre, özellik hala devam eden bir çalışma gibi görünüyor. Bir mobil cihazda bundan yararlanmak için Edge’in kanarya sürümünü telefonunuza yüklemeniz gerekiyor ve görünüşe göre Microsoft yavaş yavaş Windows ve macOS kullanıcılarına sunuyor.

Microsoft, Edge’e sekme paylaşımı eklemekte geç kaldı. Hem Chrome hem de Firefox, 2019’dan beri cihazlar arasında sekme göndermenin bir yolunu içeriyor. Safari, birkaç yıldır Apple’ın iCloud Sekmeleri özelliğini de içeriyor. Geç olsun ya da olmasın, bir tarayıcının dahil etmesi için hala değerli bir araçtır. Edge’in en son sürümüne güncellerseniz ve sekme paylaşımını hemen göremiyorsanız, sabırlı olun çünkü Microsoft’un bunu daha geniş bir alana yayması birkaç gün sürebilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft Edge, Cihazlar Arası Paylaşım Yapmayı Kolaylaştırıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör