NVIDIA’nın DLSS Yükseltmesi Linux Oyunu Sistemini Güncelliyor

blank
NVIDIA'nın DLSS Yükseltmesi Linux Oyunu Sistemini Güncelliyor

İçerik: NVIDIA’nın DLSS Yükseltmesi Linux Oyunu Sistemini Güncelliyor

NVIDIA’nın DLSS Yükseltmesi Linux Oyunu Sistemini Güncelliyor:

NVIDIA’nın Derin Öğrenme Süper Örneklemesi (DLSS), bir dizi ünlü oyuna ve Windows’a dayanmayan daha fazla oyuna ulaşmak üzere. Şirket, Facepunch Studios’un hayatta kalma vuruşu Rust’ın 1 Temmuz’da DLSS desteği eklediğini duyurdu. Bu, 29 Haziran’da Doom Eternal (aynı zamanda ışın izlemeli yansımalar alır) ve belirtilmemiş bir noktada Red Dead Redemption 2 de dahil olmak üzere DLSS alan bir dizi zaten açıklanmış ana oyunun tepesinde.

Ayrıca DLSS’yi daha fazla Linux başlığında görmeyi bekleyebilirsiniz. 22 Haziran’da gelen bir sürücü güncellemesi, Proton uyumluluk katmanını kullanarak Vulkan tabanlı oyunlarda DLSS’yi etkinleştirecek. Bir Windows oyunu Linux donanımınızda yeterince düzgün çalışmıyorsa, yapay zeka destekli teknoloji oyunu daha eğlenceli hale getirebilir. DirectX oyunlarına bir destek için sonbahara kadar beklemeniz gerekecek, ancak bu yine de Doom Eternal ve No Man’s Sky gibi oyunlarda yardımcı olacaktır.

Her zaman olduğu gibi DLSS, bir oyunu temel çözünürlükten daha yüksek bir çözünürlüğe yükseltmek için derin öğrenmeyi kullanarak yardımcı olur. Çıktı, yerel kaliteyle tam olarak eşleşmeyecek olsa da, aksi takdirde ‘düşük’ bir 1080p veya 1440p ile yetinmek zorunda kalacak insanlar için 4K oyunları erişebilir hale getirecek kadar yakın. Bu, Doom gibi kare hızına bağlı oyunlar için özellikle önemlidir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: NVIDIA’nın DLSS Yükseltmesi Linux Oyunu Sistemini Güncelliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı: Intel Çarşamba günü, 2021’in benzeri görülmemiş talep ve tedarik …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör