Overwatch’da Crossplay Oyun Özelliği Artık Aktif

blank
Overwatch'da Crossplay Oyun Özelliği Artık Aktif

İçerik: Overwatch’da Crossplay Oyun Özelliği Artık Aktif

Overwatch’da Crossplay Oyun Özelliği Artık Aktif:

Crossplay Overwatch’da canlı. Bugünkü oyun güncellemesiyle PC, PlayStation 4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S ve Switch kullanıcıları birkaç uyarıyla birlikte Overwatch oynayabilir.

İlk olarak, çapraz oyunu etkinleştirmek için tüm oyuncuların bir Battle.net hesabı oluşturması gerekiyor – bu, konsol hayranlarının şimdiye kadar kaçınabildiği bir şeydi. İkincisi, PC ve konsol oyuncuları Quick Play, Arcade ve Custom modlarında maçlara birlikte katılabilecek, ancak Rekabetçi olamayacak.

Blizzard, rekabetçi oyunlar için eşleştirme sürecini şöyle açıklıyor: “Rekabetçi oyuncular, oynadıkları sisteme bağlı olarak iki havuza ayrılacak: 1) Konsol oyuncuları ve 2) PC oyuncuları. Denge amacıyla, PC oyuncuları ve konsol oyuncuları rekabetçi maçlar için aynı havuzda karıştırılmayacak.”

Varsayılan olarak konsol oyuncuları, Quick Play’de bile yalnızca diğer konsol oyuncularıyla eşleştirilir. Konsol ve PC oyuncularıyla bir oyun bulmanın tek yolu, bu platformlardaki insanlarla bilerek grup oluşturmaktır. Bu, Apex Legends tarafından kullanılan çapraz oyun sistemine benzer.

Son olarak, bugünün güncellemesi, çapraz oyun yeteneklerini sunarken, konsollar arasında paylaşılan ilerlemenin kilidini açmaz. Bu, kozmetik öğelerin ve istatistiklerin belirli platformlara kilitlendiği ve farklı konsollardaki oturumlar arasında aktarılmayacağı anlamına gelir.

Çapraz oynama işlevine ek olarak, bugünün yaması, PC sürümüyle denklik sağlamak amacıyla bazı kahramanların konsollarda verdiği hasar miktarını artırıyor. Etkilenen kahramanlar, daha önce konsollarda hasar çıktılarında düşüşler gören Ana, Ashe, Symmetra ve Torbjörn’dür.

Overwatch ilk çıktığından bu yana beş yıl geçti ve crossplay, ilk günden beri oyunculardan en çok istenen özelliklerden biri oldu. Pekala, bu ve Overwatch 2 – ki bu, muhtemelen bu yıl olmasa da hala geliyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Overwatch’da Crossplay Oyun Özelliği Artık Aktif

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı. Cyberpunk 2077’nin uzun zamandır beklenen PlayStation …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör