Starlink’in Eylül Ayında Küresel Kapsama Sağlaması Bekleniyor

blank
Starlink'in Eylül Ayında Küresel Kapsama Sağlaması Bekleniyor

İçerik: Starlink’in Eylül Ayında Küresel Kapsama Sağlaması Bekleniyor

Starlink’in Eylül Ayında Küresel Kapsama Sağlaması Bekleniyor:

Başkanı Gwynne Shotwel Salı günü yaptığı açıklamada, Elon Musk’ın SpaceX’inin uydu İnternet birimi olan Starlink’in Eylül ayına kadar sürekli küresel kapsama sağlamayı beklediğini ancak daha sonra düzenleyici onaylar alması gerekeceğini söyledi.

Macquarie Group teknoloji konferansına web yayını aracılığıyla verdiği demeçte, “1800 kadar uyduyu başarıyla yerleştirdik ve tüm bu uydular operasyonel yörüngelerine ulaştığında, sürekli küresel kapsama sahip olacağız, bu yüzden bu Eylül zaman dilimi gibi olmalı” dedi.

“Ama sonra her ülkeye gitmek ve telekom hizmetleri sağlamak için onay almak için düzenleyici çalışmalarımız var.” Shotwel, yaklaşık 10 milyar dolar maliyetle toplam 12.000 uydu yerleştirmeyi planladığını söyleyen Starlink’in şu anda 11 ülkede beta hizmetleri sunduğunu söyledi.

Mayıs ayında Musk, düşük Dünya yörüngeli uydu ağının İnternet hizmeti için 500.000’den fazla ön sipariş aldığını ve talebi karşılamak için herhangi bir teknik sorun beklemediğini söyledi.

ABD Federal İletişim Komisyonu, bu yıl SpaceX’in şu anda erişimi olmayan insanlara yüksek hızlı geniş bant İnternet hizmetleri sağlamak için planlanandan daha düşük bir dünya yörüngesine bazı Starlink uydularını yerleştirme planını onayladı.

Starlink, Amazon.com’un Kuiper’i, Britanya’nın OneWeb’i, risk sermayesi destekli Planet ve Raytheon Technologies’in Blue Canyon Technologies’i de içeren, sayıları giderek artan küçük uydu üreticilerinden biridir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Starlink’in Eylül Ayında Küresel Kapsama Sağlaması Bekleniyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör