Steven Spielberg Netflix İçin Film Çekecek

blank
Steven Spielberg Netflix İçin Film Çekecek

İçerik: Steven Spielberg Netflix İçin Film Çekecek

Steven Spielberg Netflix İçin Film Çekecek:

Steven Spielberg’in yapım şirketi Amblin, akış hizmeti için “yılda birden fazla yeni uzun metrajlı film” yapmak üzere Netflix ile bir anlaşma imzaladı. Spielberg’in film akışıyla ilgili önceki açıklamalarından bazıları göz önüne alındığında, bu biraz şaşırtıcı bir hareket.

Variety’ye göre anlaşma yılda en az iki filmi kapsıyor. Spielberg’in Netflix için film yönetip yönetmeyeceği belli değil. Amblin’in Universal ile de bir anlaşması var. Her iki dağıtımcı için de film üretecek, bu nedenle Netflix, Spielberg’in yapımında parmağı olan her filmi ele geçirmeyecek.

“Amblin’de hikaye anlatımı sonsuza kadar yaptığımız her şeyin merkezinde olacak ve Ted [Sarandos, Netflix eş CEO’su ve Baş İçerik Sorumlusu] ile bir ortaklık hakkında konuşmaya başladığımız andan itibaren, inanılmaz bir fırsatımız olduğu çok açıktı. Spielberg yaptığı açıklamada, birlikte yeni hikayeler anlatmak ve izleyicilere yeni yollarla ulaşmak için. “Filmlerimiz için bu yeni yol, uzun zamandır Universal’deki ailemiz ve diğer ortaklarımızla anlatmaya devam ettiğimiz hikayelerin yanı sıra, Ted ile birlikte yola çıktığımız için şahsen benim için inanılmaz derecede tatmin edici olacak ve sabırsızlanıyorum. onunla başlamak için Scott [Stuber, Netflix’in küresel film başkanı] ve tüm Netflix ekibi.”

Amblin geçmişte Netflix ile çalıştı. Bu yıl altı Oscar adaylığı alan The Trial of the Chicago 7’nin yapımcılığını üstlendi. Ayrıca Bradley Cooper’ın yönettiği ve oynadığı besteci Leonard Bernstein hakkında bir biyografi olan Maestro’da da işbirliği yapıyorlar.

Spielberg, bir zamanlar filmlerin Akademi Ödülleri için uygun olmasına karşı olduğunu dile getirdi. 2018 röportajında ​​​​”Bir televizyon formatına bağlı olduğunuzda, bir televizyon filmi olursunuz” dedi. Ertesi yıl, raporlar Spielberg’in akışlı filmleri Oscar’a uygun hale getirmek için lobi yaptığını öne sürdü, ancak bunların doğru olmadığı ortaya çıktı.

Spielberg’in film akışı konusundaki tartışmaları geçmişte ne olursa olsun, onunla Amblin’i bir anlaşmaya imzalamak Netflix için büyük bir kazanç. Hareket, Netflix’in yüksek profilli yaratıcıları kararlılığını destekliyor. Şirket, bu yıl her hafta en az bir film yayınlıyor ve kesinlikle bu hıza ayak uydurmaya çalışacak. Akış aboneleri için rekabetin yoğunlaşmasıyla birlikte, Spielberg gibi efsanevi bir film yapımcısının gemide olması, Netflix için Disney+, Paramount+ ve Peacock (Universal ile bir ana şirketi paylaşan) gibilere karşı savaşında delikte bir astır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Steven Spielberg Netflix İçin Film Çekecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör