TikTok, İçerik Oluşturucuların Uygulamayı Geliştirmesini İstiyor

blank
TikTok, İçerik Oluşturucuların Uygulamayı Geliştirmesini İstiyor

İçerik: TikTok, İçerik Oluşturucuların Uygulamayı Geliştirmesini İstiyor

TikTok, İçerik Oluşturucuların Uygulama Geliştirmesini İstiyor:TikTok yaratıcılarının artık en azından belirli içerik türlerine “biyografiye bağlantı” eklemesi gerekmeyebilir. Bugün TikTok, içerik oluşturucuların üçüncü taraf entegrasyonları aracılığıyla videolarına etkileşim eklemeleri için yeni bir yol olan Jump’ı tanıttı. Örneğin, bir yemek pişirme videosu, bir tarif paylaşım uygulaması olan Whisk aracılığıyla bir içerik listesi içerebilir. Ayrıca Quizlet aracılığıyla bir sınav veya Breathwrk aracılığıyla nefes egzersizleri de ekleyebilirsiniz. Şirket, bu özelliği daha önce beta testine tabi tuttu; Bugünden itibaren tüm kullanıcılar Jumps’ı görebilecek ve bunlarla etkileşime geçebilecek, ancak yalnızca “seçilmiş” bir içerik oluşturucu grubu bunları içeriklerine gerçekten ekleyebilecek.

Jump ile çalışması onaylanan platformlardan bazıları, yukarıda bahsedilen Whisk, Breathwrk ve Quizlet’in yanı sıra Wikipedia, StatMuse ve Tabelog’u içerir. BuzzFeed, Jumprope, IRL ve WATCHA gibi diğerleri önümüzdeki haftalarda piyasaya sürülecek. Eklenen içeriğe örnek olarak film incelemeleri ve güzellik eğitimleri verilebilir.

Jump’a en yakın rakip, esasen Atom üzerinden sinema bileti satın almanıza veya Headspace’den meditasyon egzersizleri yapmanıza izin veren mini uygulamalar olan Snapchat’s Minis olacaktır. Popüler Çin mesajlaşma uygulaması WeChat’in de kendi mini uygulamaları vardır.

TikTok’un ürün sorumlusu Sean Kim bir basın açıklamasında, “TikTok hem eğlenmek hem de öğrenmek için bir destinasyon haline geldi” dedi. “TikTok Jump aracılığıyla topluluğumuzun keşif yolculuğunun o ‘son milini’ oluşturuyor ve hem platformda hem de platform dışında aksiyon ve daha derin etkileşimi kıvılcım çıkarmaya yardımcı oluyoruz”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: TikTok, İçerik Oluşturucuların Uygulamayı Geliştirmesini İstiyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör