EA, Golf Clash Yaratıcılarını 1,4 Milyar Dolara Satın Aldı

blank
EA, Golf Clash Yaratıcılarını 1,4 Milyar Dolara Satın Aldı

İçerik: EA, Golf Clash Yaratıcılarını 1,4 Milyar Dolara Satın Aldı

EA, Golf Clash Yaratıcılarını 1,4 Milyar Dolara Satın Aldı:

EA, mobil spor oyunlarındaki ayak izini FIFA Mobile’ın ötesinde büyütmeye hevesli. EA, “spor portföyünü genişletmeye” yardımcı olmak için WarnerMedia’dan Golf Clash yaratıcısı Playdemic’i 1,4 milyar dolara satın aldı. Warner Bros. Games Başkanı David Haddad’a göre, Discovery ile birleşirken WarnerMedia’nın varlıkları boşaltma hevesinden yararlanıyor ve oyun dizisini “hikayeye dayalı serilere” dayalı oyunlara odaklıyor.

EA, Golf Clash’in “devam eden başarısından” yararlanmayı planlıyor ve yeni deneyimler geliştirmenin yanı sıra bu oyun yapısını diğer markalara da getirmek istediğini ima ediyor.

blank

Bu, adını bilmediğiniz bir stüdyo için alışılmadık derecede büyük bir ödeme, ancak her iki şirket için de mantıklı. Golf Clash yıllardır popülerdi ve 80 milyon indirmenin yanı sıra BAFTA ve Bağımsız Oyun Geliştiricileri Derneği’nden ödüller aldı. EA zaten para kazanan bir franchise’a giriyor ve büyümesine yardımcı olmak için daha fazla harcamak zorunda kalmayabilir.

Bu arada WarnerMedia’nın açık bir teşviki var: AT&T’den çıktığı için paraya ihtiyacı olacak. Bu hamle, başarılı olma olasılığı en yüksek olan oyunlara odaklanırken birleşmeden çok daha erken kurtulmasına yardımcı olacaktır. Başarılı bir oyunun satışı ilk başta canınızı sıkabilir, ancak uzun vadede karşılığını verebilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: EA, Golf Clash Yaratıcılarını 1,4 Milyar Dolara Satın Aldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı. Cyberpunk 2077’nin uzun zamandır beklenen PlayStation …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör