Epic Games Ses ve Hile Önleme Servisini Ücretsiz Olarak Sunuyor

blank
Epic Games Ses ve Hile Önleme Servisini Ücretsiz Olarak Sunuyor

İçerik: Epic Games Ses ve Hile Önleme Servisini Ücretsiz Olarak Sunuyor

Epic Games Ses ve Hile Önleme Servisini Ücretsiz Olarak Sunuyor:

Epic Games, Çevrimiçi Hizmetlerinin tekliflerini genişleterek geliştiricilere sesli iletişime ve hile karşıtı yazılımlara ücretsiz erişim sağladı. Şirket, orijinal olarak Fortnite için Epic Online Services’ı, diğer geliştiricilerin yaratımları için herhangi bir motor veya platformda ücretsiz olarak kullanabileceği bir araç seti olarak yayınlamadan önce oluşturdu.

Bu sunum, geliştiricilerin Epic Online Services SDK’sının bir parçası olarak erişebilecekleri araçlar listesine Easy Anti-Cheat’i ekler. Epic, yazılımı 2018’de geliştiren ve Fortnite’da hile karşıtı çözümü kullanan Helsinki merkezli şirketi satın aldı. Büyük bir hile sorunu yaşayan Mediatonic’s Fall Guys da dahil olmak üzere, yazılımı hilecileri dışarıda tutmak için kullanan yüzlerce başka oyun da var.

Geliştiriciler, yazılımın yardımıyla oyunları için hile karşıtı önlemleri kontrol edip uygulayabilecekler. Epic, Easy Anti-Cheat’i sürekli güncellemelerle sunmayı planladığı için oyun yapımcıları, hileler tespit edilmekten kaçarken bile dürüst olmayan oyuncuları dışarıda tutma becerisine sahip olacak. Bununla birlikte, yazılım mükemmel değil ve onu kullanan bir dizi çevrimiçi oyun hala hilecilerle mücadele ediyor. Surfshark VPN tarafından sadece birkaç ay önce toplanan verilere göre, örneğin, Fortnite, ikinci sıradaki Overwatch’dan üç kat daha fazla hile ile ilgili YouTube görüntülemesine (tam olarak 26.822.000 isabet) sahipti. Bu YouTube videolarını izleyen herkes hile yapmamış olsa da, oyunun hile karşıtı önlemleri etrafında bir yol bulmaya çalışmak için ne kadar ilgi olduğunu gösteriyor.

EOS SDK’da bulunan diğer hizmetler gibi, yeni sesli iletişim özelliği de orijinal olarak Epic’in ünlü battle royale oyununda kullanıldı. Maçlar sırasında ve lobilerde platformlar arasında kimliği doğrulanmış kullanıcılar için yerleşik bire bir konuşmalar ve grup sohbetleri sağlar. Kullanıcılar arasındaki bağlantılar, Epic Online Services’ın sahip olduğu sunucular aracılığıyla aktarılır ve bu sunucular aynı zamanda bir oyunun ses özelliğini (geliştiricilere milyonlarca dolara mal olabilecek bir şey) ücretsiz olarak yönetir ve çalıştırır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Epic Games Ses ve Hile Önleme Servisini Ücretsiz Olarak Sunuyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cyberpunk 2077 PlayStation Store’a Geri Döndü

Cyberpunk 2077 PlayStation Store’a Geri Döndü:Söz verildiği gibi Sony, iki büyük yamanın ardından Cyberpunk 2077’yi …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör