Hyundai Robot Üreticisi Boston Dynamics’in Sahibi Oldu

blank
Hyundai Robot Üreticisi Boston Dynamics'in Sahibi Oldu

İçerik: Hyundai Robot Üreticisi Boston Dynamics’in Sahibi Oldu

Hyundai Robot Üreticisi Boston Dynamics’in Sahibi Oldu:

Hyundai, robotik alanında ilerlemeye devam ederken Boston Dynamics’i satın almasını sağladı. Tamamlanan anlaşma, Koreli otomobil üreticisinin, ticari olarak satılan robo-dog Spot ile tanınan şirkette 1,1 milyar dolar değerinde yüzde 80 hisseye sahip olduğu anlamına geliyor. Satın almanın bir sonucu olarak Hyundai, 2013’te Google tarafından satın alınan ve daha sonra 2017’de Softbank tarafından satın alınan bir MIT yan kuruluşu olan Boston Dynamics’in sahibi olan üçüncü şirket oldu ve halen bir bağlı kuruluş aracılığıyla yüzde 20 hisseye sahip.

Hyundai’nin şirket için büyük planı, robot bileşen üretimi, inşaat ve otomasyonu kapsayan bir “robot değer zinciri” yaratmaktır. Şirket, robotik teknolojisine dayanan Star Wars tarzı yürüyen araçları keşfederken, görünüşe göre kutu istifleyiciler Handle ve Stretch de dahil olmak üzere Boston’daki depo çalışanları ile ilgileniyor gibi görünüyor.

Daha yakın zamanlarda Boston, Spot’un kolluk kuvvetleri ve ordu tarafından kullanılmasına izin verdiği için ateş altına alındı. Yine de, Hyundai’nin yeni tanıtım videosunda bu kullanım durumlarından hiçbir iz yoktu. Bunun yerine, klip robot köpeği körler için bir rehber köpek ve bir hastanenin içinde bir yardımcı olarak tasvir ediyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Hyundai Robot Üreticisi Boston Dynamics’in Sahibi Oldu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı: Bir şirket sözcüsü, yatırım firması Dragoneer Investment Group …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör