Microsoft, OneDrive’a Fotoğraf Düzenleme Özellikleri Ekliyor

blank
Microsoft, OneDrive'a Fotoğraf Düzenleme Özellikleri Ekliyor

İçerik: Microsoft, OneDrive’a Fotoğraf Düzenleme Özellikleri Ekliyor

Microsoft, OneDrive’a Fotoğraf Düzenleme Özellikleri Ekliyor:

Microsoft, OneDrive’ı Google Fotoğraflar’a bir adım daha yaklaştıran fotoğraf düzenleme ve görüntüleme özellikleri ekliyor. Android ve web’den başlayarak, artık görüntüleri kırpmak için dosya senkronizasyon uygulamasını kullanabilirsiniz (sosyal medya için ön ayarları kullanarak veya manuel olarak); bir görüntüyü sırasıyla 90 derece veya 180 derece döndürün veya çevirin ve eğik resimleri düzeltin; ve parlaklığı, pozlamayı, kontrastı, vurguları, gölgeleri ve renk doygunluğunu ayarlayın.

Değişiklikler, bazı temel fotoğraf düzenlemelerini yapan herkese tanıdık gelecektir. Formüle bağlı kalarak OneDrive, değişikliklerinizi yeni bir dosya olarak kaydedebilir veya orijinal görüntünün üzerine yazabilir. Bir hata yaparsanız, kaynağa geri dönmek için sürüm geçmişini de kullanabilirsiniz. Microsoft, OneDrive kişisel hesapları için düzenleme seçeneklerini, bu yaz iş ve okul hesaplarına ve yıl içinde iOS’a getirmeyi planlıyor.

Ayrıca güncelleme, ana sayfa sekmesindeki yeni yayın seçeneğine dokunarak resim ve video dosyalarınızı TV’de görüntülemenize olanak tanıyan Chromecast desteğini de beraberinde getiriyor. Yeni bir filtre seçeneği, resimler klasörünüzdeki resimler veya OneDrive’daki tüm fotoğraflar arasında seçim yapmanıza olanak tanır.

Microsoft ayrıca, yükleme kaynaklarına göre klasörlere otomatik olarak resim ekleyecek fotoğraflar için geliştirilmiş organizasyon üzerinde çalışıyor. Sonuç olarak, yakında Instagram veya Snapchat indirmelerinizi ekran görüntülerinden ve filmlerden ayırabileceksiniz. Tarihe göre sıralamayı tercih ederseniz, medya dosyalarını aya ve yıla göre otomatik olarak gruplandırabilirsiniz. Bu güncellemenin önümüzdeki iki ay içinde Android’e gelmesini bekleyin.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft, OneDrive’a Fotoğraf Düzenleme Özellikleri Ekliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı: Bir şirket sözcüsü, yatırım firması Dragoneer Investment Group …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör