NVIDIA’nın Canvas Uygulaması, Yapay Zekayı Kullanıyor

blank
NVIDIA'nın Canvas Uygulaması, Yapay Zekayı Kullanıyor

İçerik: NVIDIA’nın Canvas Uygulaması, Yapay Zekayı Kullanıyor

NVIDIA’nın Canvas Uygulaması, Yapay Zekayı Kullanıyor:

NVIDIA, gerçekçi manzara resimleri boyamak için kullanabileceğiniz yeni bir uygulama başlattı – sıfır sanatsal beceriye sahip olsanız ve birinci sınıf öğrencisi sizden daha iyi çizebilse bile. Yeni uygulamanın adı Canvas ve çocuksu karalamaları ve eskizleri gerçek zamanlı olarak fotogerçekçi manzara görüntülerine dönüştürebilir. Artık ücretsiz beta olarak indirilebilir, ancak yalnızca makinenizde NVIDIA RTX GPU varsa kullanabilirsiniz.

Canvas, NVIDIA Research’ün 5 milyon görüntü kullanarak geliştirdiği ve eğittiği GauGAN AI boyama aracı tarafından desteklenmektedir. Şirket GauGAN’ı dünyaya ilk tanıttığında, NVIDIA Başkan Yardımcısı Bryan Catanzaro, teknolojisini “akıllı bir boya fırçası” olarak tanımladı. Sonuçta, nihai ürünü hemen görmenizi sağlayarak, renkler yerine malzemeleri kullanarak boyama yapmanın bir yolunu verecektir. Sanal tuval üzerine basitçe çizgiler ve şekiller çizebilirsiniz; uygulama, her fırça darbesini otomatik olarak çimen, kaya ve bulut gibi istediğiniz malzemeye dönüştürecektir. Uygulamanın beta sürümü, oynayabileceğiniz 15 materyale sahiptir.

blank

GauGAN’ın yapay zekası, nihai ürünü olabildiğince gerçekçi hale getirecek. Örneğin bir su kütlesini çizerseniz, yakındaki kayalar ve ağaçlar suya yansır. Hatta tüm fotoğraf parçalarını değiştirmek veya farklı mevsimlerde aynı manzaranın görüntülerini hızla oluşturmak için tüm malzeme parçalarını değiştirebileceksiniz – örneğin, bir çim alanını karla değiştirebilirsiniz -. Belirli bir ressamın stilini taklit etmek isterseniz mevcut dokuz stil filtresinden birini kullanabilirsiniz. Daha sonra çalışmanızı bir PSD dosyası olarak kaydedebilir ve gerekirse daha fazla düzenleme için Adobe Photoshop’ta açabilirsiniz.

Bugünün NVIDIA Studio duyuruları listesi, Adobe’nin 3D sanat eseri oluşturmaya yönelik çeşitli uygulamalardan oluşan Substance 3D Collection için güncellemeleri de içeriyor. Artık Substance 3D Painter, Designer ve Sampler için yeni sürümlerin yanı sıra Substance 3D Stager adlı yepyeni bir uygulama ile birlikte geliyor. Yeni uygulama, 3B nesneleri gerçek zamanlı olarak fotogerçekçi sahnelere yerleştirmenize ve ayarlamanıza olanak tanır. Etkileşimli ışın izleme daha sonra sizin için doğru aydınlatma ve gölgeler oluşturur. Son olarak, Substance 3D Collection artık modeller, parametrik malzemeler ve aydınlatma dahil olmak üzere tamamen yeni bir varlık kütüphanesiyle birlikte geliyor.

Cavas uygulamasının nasıl çalışacağı hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, GauGAN derin öğrenme modelini aşağıda çalışırken izleyebilirsiniz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: NVIDIA’nın Canvas Uygulaması, Yapay Zekayı Kullanıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Starlink’in Eylül Ayında Küresel Kapsama Sağlaması Bekleniyor

Starlink’in Eylül Ayında Küresel Kapsama Sağlaması Bekleniyor: Başkanı Gwynne Shotwel Salı günü yaptığı açıklamada, Elon …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör