Android Uygulamaları Windows 11’e Geliyor

blank
Android Uygulamaları Windows 11'e Geliyor

İçerik: Android Uygulamaları Windows 11’e Geliyor

Android Uygulamaları Windows 11’e Geliyor:

Microsoft, bugünkü “Windows için sırada ne var” etkinliğinde, yeni görünümü ve güncellenmiş özellikleriyle en son işletim sistemini tanıttı. Microsoft’un App Store’unun en büyük dezavantajlarından biri, Windows’ta ARM gibi şeyleri sevmeyi zorlaştıran uyumlu uygulamaların azlığıdır. Bugün şirket, Android uygulamalarının Windows 11’de çalışacağını duyurdu.

Bu, yalnızca yazılımdaki öykünücü pencereleriyle sınırlı kalmayacakları anlamına gelir – entegrasyon, onları Başlat menüsünde bulacağınız, görev çubuğunda ayrı ayrı simgelerle görüneceğiniz ve masaüstü kısayollarıyla başlatacağınız anlamına gelir. Microsoft Store’da görünmeye başlayacaklar, ancak bunları Amazon uygulama mağazası aracılığıyla da yükleyebilirsiniz.

Panos Panay, açılış konuşması sırasında Microsoft’un bu entegrasyonu sağlamak için “Intel köprü teknolojisini” kullandığını ve bunu “kesintisiz ve pürüzsüz” hale getirdiğini söyledi. Şu anda mevcut olan çok sayıda Android uygulamasıyla Windows 11, mobil, dokunma merkezli iş akışları için çok daha davetkar bir işletim sistemi olacak gibi görünüyor.

Tipik Microsoft davranışında olduğu gibi, Windows 11’in erken sürümlerinin Insider programı aracılığıyla önümüzdeki hafta en kısa sürede piyasaya sürülmesini bekliyoruz. Elbette, resmi olmayan sürümle kendi sorumluluğunuzda oynayabilirsiniz, ancak bugün açıklanan tüm özelliklere sahip tam, kararlı bir sürüm büyük olasılıkla bu tatil sezonunda halka sunulacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Android Uygulamaları Windows 11’e Geliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör