Google Güvenlik Güncellemesi Bazı Dosya Bağlantılarını Bozabilir

blank
Google Güvenlik Güncellemesi Bazı Dosya Bağlantılarını Bozabilir

İçerik: Google Güvenlik Güncellemesi Bazı Dosya Bağlantılarını Bozabilir

Google Güvenlik Güncellemesi Bazı Dosya Bağlantılarını Bozabilir:

Eylül ortasına kadar birçok eski Google Drive bağlantısına erişilemez hale gelebilir: Teknoloji devi, Drive dosyalarının paylaşımını daha güvenli hale getirecek bir güncelleme yayınladığını duyurdu. Güncelleme 13 Eylül’de çıktıktan sonra Drive, paylaşım için oluşturulan bağlantılara bir kaynak anahtarı ekleyecektir. Peki bu, işyerinde veya çevrimiçi olarak zaten dağıtılan eski bağlantılar için ne anlama geliyor? Değişiklikler gerçekleşmeden önce bağlantıyı görüntüleyen kişiler, bağlantıya erişmeye devam edebilir. Ancak, dosyaya erişmek için kaynak anahtarına ihtiyaç duymayanlar.

Workspace yöneticilerinin, güvenlik güncellemesinin kuruluşlarına nasıl uygulanacağına karar vermek için 23 Temmuz’a kadar süreleri olacak. Sınırlı olarak uygulamayı veya tamamen vazgeçmeyi seçebilirler. Bu arada, kişisel kullanıcılar 26 Temmuz’dan itibaren değişiklik hakkında bir bildirim alacak ve karar vermek için 13 Eylül’e kadar süreleri olacak. Güncellemeyi uygulamamayı da seçebilirler, ancak Google, bildiriminde seçeneğin önerilmediğini açıkça belirtir. Şirket, güncellemeyi yalnızca herkese açık olarak yayınlanan dosyalara uygulamamanızı önerir.

Ayrıca Google, YouTube için bir dizi eski bağlantıyı kırabilecek değişiklikleri de kullanıma sunacak. YouTube, liste dışı videoların bağlantılarını, paylaşılmadıkları kişiler için bulmayı zorlaştıran bir güvenlik önlemine sahiptir, ancak bu, 2017’ye kadar ortaya çıkmamıştır. 23 Temmuz’dan itibaren, 2017’den önce yüklenen tüm liste dışı videolar, kullanıcılar sürece özel hale getirilecektir vazgeçmek.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google Güvenlik Güncellemesi Bazı Dosya Bağlantılarını Bozabilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Instagram Alışveriş Yapmak İçin Görsel Arama Üzerinde Çalışıyor

Instagram Alışveriş Yapmak İçin Görsel Arama Üzerinde Çalışıyor: Facebook, platformu genelinde alışveriş özelliklerini iki katına …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör