Güney Afrika Bitcoin Kurucuları 3,6 Milyar Dolarlık Hack Yaptılar

blank
Güney Afrika Bitcoin Kurucuları 3,6 Milyar Dolarlık Hack Yaptılar

İçerik: Güney Afrika Bitcoin Kurucuları 3,6 Milyar Dolarlık Hack Yaptılar

Güney Afrika Bitcoin Kurucuları 3,6 Milyar Dolarlık Hack Yaptılar:

Güney Afrika’daki kripto para yatırımcıları, ülkenin en büyük kripto para borsalarından biriyle bağlantılı iki kardeşin ortadan kaybolmasının ardından Bitcoin’de yaklaşık 3,6 milyar dolar kaybetmiş olabilir. Bloomberg’e göre, Cape Town’daki bir hukuk firması, Africrypt’in kurucuları Ameer ve Raees Cajee’yi bulamadığını söylüyor. Nisan ayında borsa, yatırımcılarına bir hack olayının kurbanı olduğunu söyledi ve kayıp paralarını geri alma sürecini “yavaşlatacağı” için olayı yetkililere bildirmemelerini istedi.

Borsaya dahil olanlardan bazıları, olayı araştırmak için iki kardeşi bulamadığını söyleyen hukuk firması Hanekom Avukatlarını tuttu. Birinin Africrypt’in birikmiş fonlarını yerel hesaplardan ve madeni paraların orijinal olarak depolandığı müşteri cüzdanlarından çektiğini ve onları tamburlar ve karıştırıcılar aracılığıyla paranın izini sürmeyi zorlaştırdığını (imkansız olmasa da) bulduğunu tespit etti. Hukuk firması Bloomberg’e “Africrypt çalışanları, iddia edilen saldırıdan yedi gün önce arka uç platformlara erişimi kaybetti” dedi. Çıkış, her iki Cajee kardeşi yalnızca her seferinde sesli mesajlarını almak için birden çok kez aramaya çalıştı.

Herhangi bir kurtarma girişimini karmaşık hale getiren şey, Güney Afrika’nın Finans Sektörü Davranış Otoritesinin, kripto para birimi ülkede yasal olarak finansal bir ürün olarak görülmediği için olayla ilgili resmi bir soruşturma başlatamamasıdır. Eğer kimse parayı geri alamazsa, Kanada’nın QuadrigaCX borsasının kurucusu Hindistan’da seyahat ederken öldüğünde kaybolan yaklaşık 200 milyon dolarlık CAD’i kolayca gölgede bırakarak tarihin en büyük kripto para birimi kaybı olarak düşecek.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Güney Afrika Bitcoin Kurucuları 3,6 Milyar Dolarlık Hack Yaptılar

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör