Intel’in Bridge Teknolojisi, Windows 11’e Yenilikler Getirecek

blank
Intel'in Bridge Teknolojisi, Windows 11'e Yenilikler Getirecek

İçerik: Intel’in Bridge Teknolojisi, Windows 11’e Yenilikler Getirecek

Intel’in Bridge Teknolojisi, Windows 11’e Yenilikler Getirecek:

Windows 11’in erken bir sürümünün çevrimiçi hale gelmesinden sonra, Microsoft’un son “Windows için sırada ne var” etkinliği sırasında pek fazla sürpriz olmadı, ancak ortaya çıkan büyük bir olaydı. Microsoft’un işletim sisteminin bir sonraki sürümü Android uygulamalarını destekleyecektir. Dahası, Windows 11 yalnızca onları taklit etmeyecek.

Intel’in Bridge teknolojisinin yardımıyla Microsoft’tan Panos Panay, entegrasyonun “kesintisiz ve pürüzsüz” olacağına söz verdi. Söylemediği şey, teknolojinin tam olarak nasıl çalışacağıydı, ama şimdi buna da bir cevabımız var.

Intel, Bridge’in orijinal olarak çeşitli farklı donanım platformları için tasarlanmış uygulamaların x86 aygıtlarında yerel olarak çalışmasına izin veren bir çalışma zamanı sonrası derleyici olduğunu söylüyor. Şirket, teknolojinin devam eden XPU stratejisinin bir parçası olduğuna dikkat çekiyor, bu da yalnızca Android uygulamalarını Windows 11’e getirmekle sınırlı olmayacağı anlamına geliyor.

Şu anda bunun Windows 11’i AMD tabanlı sistemlerde çalıştırmayı planlayanlar için ne anlama geldiği belli değil. Çalışma zamanı, Microsoft’un normalde kilitleyeceği bir şey değildir. Windows 11 için sistem gereksinimleri de Intel işlemcileri özel olarak belirtmez. Her iki durumda da, açıklama için Microsoft ve AMD’ye ulaştık.

Pratikte, Windows 11’in Android uygulamalarını yerel olarak çalıştırmasını sağlayan bir özelliğin eklenmesi, işletim sistemini Apple’ın iOS uygulamalarını yazılımlarında herhangi bir değişiklik yapmadan iOS uygulamalarını çalıştırabilen M1 tabanlı Mac’lerine çok daha yakın hale getiriyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Intel’in Bridge Teknolojisi, Windows 11’e Yenilikler Getirecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Microsoft’un Windows 11 Etkinliği Nasıl İzlenir

Microsoft’un Windows 11 Etkinliği Nasıl İzlenir: Microsoft nihayet Windows 11’i piyasaya sürmenin eşiğinde ve bu …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör