Lenovo ThinkPad X1 Extreme, RTX 3080 İle Beraber Geliyor

blank
Lenovo ThinkPad X1 Extreme, RTX 3080 İle Beraber Geliyor

İçerik: Lenovo ThinkPad X1 Extreme, RTX 3080 İle Beraber Geliyor

Lenovo ThinkPad X1 Extreme, RTX 3080 İle Beraber Geliyor:Lenovo, ünlü ince ve hafif karbon fiber gövdeye yerleştirilmiş en yeni Intel ve NVIDIA bileşenlerine sahip 4. nesil amiral gemisi ThinkPad X1 Extreme dizüstü bilgisayarını tanıttı. Şirket ayrıca AMD destekli yeni bir ThinkPad Yoga, bir çift yeni Chromebook ve web kameraları, fareler, klavyeler ve şarj cihazları gibi bir dizi aksesuarı da ortaya çıkardı.

ThinkPad X1 Extreme, kesinlikle yeni lansmanın en yüksek noktası. Her zamanki gibi, ağırlığı azaltmak için güçlendirilmiş bir karbon fiber gövdeye yerleştirilmiştir ve gerçekten de sadece 17,7 mm ve 1,81 kg (yapılandırmaya bağlı olarak dört poundun biraz altında) ile çok ince ve hafiftir. En son model için Lenovo, geleneksel ısı boruları, büyük bir buhar odası, klavye hava girişi ve hava sirkülasyonunu iyileştirmeyi amaçlayan çift baypas tasarımına sahip yeni bir hibrit soğutma sistemi ekledi.

Ve bu ekstra soğutmaya neden ihtiyaç duyulduğunu sorabilirsiniz? X1 Extreme şimdi 11. nesil Intel Core i9 H serisi işlemciler ve NVIDIA RTX 3080’e kadar grafik (RTX-3050 Ti’den başlayan) dahil olmak üzere oldukça güçlü bileşenlerle birlikte geliyor. İkincisi, QHD+ veya UHD+ panelli yeni 16 inç, 16:10 ekrana güç sağlar. Daha yüksek çözünürlüklü ekranlar (hem dokunmatik hem de dokunmatik olmayan), Dolby Vision HDR desteği ve 600 nit en yüksek parlaklık sunar. Tam 10 bit ekranlar olmasa da, herhangi bir ekran meraklısı için 10 biti simüle etmek için 8+2 bit (FRC titrek) renk sunarlar.

blank

64 GB’a kadar DDR4 bellek, iki adet 2 TB M.2 PCIe Gen4 SSD ve 10,7 saate kadar pil ömrü sağlayan 90 Wh pil ile yapılandırılabilir. Diğer özellikler arasında WiFi 6E ve isteğe bağlı 5G Kablosuz WAN, fiziksel kamera deklanşörlü FHD veya FHD kızılötesi web kamerası, Dolby Atmos Hoparlörler, parmak izi okuyucu ve daha büyük 115 mm dokunmatik yüzey (bir izleme noktasıyla birlikte) bulunur.

Başka bir deyişle, bu, hareket halindeki içerik oluşturucular ve hatta işleri hafif ve düşük profilli tutmak isteyen oyuncular için güçlü bir sistem gibi görünüyor. Yine de amiral gemisi dizüstü bilgisayarlar ucuza gelmiyor: ThinkPad X1 Extreme Gen 4 2.150 dolardan başlıyor ve Ağustos 2021’de geliyor.

Lenovo, ThinkPad X1 Extreme ile birlikte bir çift mobil monitör duyurdu. ThinkVision M15 (yukarıda) mevcut ekran alanını neredeyse iki katına çıkarır, ancak yalnızca 1,9 pound ile çok taşınabilir ve tam işlevli USB Type-C bağlantı noktası aracılığıyla bir telefona bile bağlanabilir. Örneğin, hareket halindeyken video oluşturmak için potansiyel olarak harika bir seçenek olabilir.

ThinkVision T24m-20, uyumlu cihazlara 90 watt güç dağıtımı sağlayan bir USB Type-C yerleştirme çözümüyle daha çok özel çalışma alanları için tasarlanmıştır. Ayrıca çoklu monitör yapılandırmalarını ve daha fazlasını destekler. M15 Mobil Monitör 230 dolardan, T24m-20 ise 300 dolardan başlıyor. Her ikisi de 2021’in 3. çeyreğinde geliyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Lenovo ThinkPad X1 Extreme, RTX 3080 İle Beraber Geliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör