Steam Ucuz Oyun İçin Ülke Değiştiren Kullanıcıları Engelleyecek

blank
Steam Ucuz Oyun İçin Ülke Değiştiren Kullanıcıları Engelleyecek

İçerik: Steam Ucuz Oyun İçin Ülke Değiştiren Kullanıcıları Engelleyecek

Steam Ucuz Oyun İçin Ülke Değiştiren Kullanıcıları Engelleyecek:

Valve, en iyi oyun fiyatlarını almak için diğer ülkelerde alışveriş yapan insanlardan hâlâ hoşlanmıyor ve bu, bu “turistler” için hayatı önemli ölçüde zorlaştırdı. Steam Veritabanı, Valve’in artık Steam hesabınızın ülkesini üç ayda bir değiştirmekle sınırladığını belirtti. Başka bir deyişle, en iyi fırsatları elde etmek için ileri geri dönemezsiniz.

Hareket, oyuncuların belirli bir ülkeye geçiş yaptıklarında belirli bir ülkede satın alma yapmalarını gerektiren ilgili bir değişiklikten yaklaşık bir yıl sonra geldi. Bu yaklaşım, diğer ülkelerde oyun satın almak için VPN kullanmayı zorlaştırdı, ancak anlaşmalar için hesap değiştirmek isteyen insanları durdurmadı. Bu anahtarlayıcıların şimdi ya satın alımlarını azaltmaları ya da her zaman en düşük fiyatları almayacaklarını kabul etmeleri gerekecek.

Bu, komplikasyonlar yaratır. Üç aylık aralık çoğu insan için yeterli olsa da, gerçekten ülkeden ülkeye daha sık atlarsanız baş ağrısına yol açabilir.

Avrupa Birliği’nin harekete nasıl tepki vereceği de belirsiz. Düzenleyiciler yakın zamanda Valve’a AB ülkeleri arasındaki oyunlara erişimi kısıtladığı için 7,8 milyon € (yaklaşık 9,4 milyon $) para cezası verdi. Bu yetkililer, yalnızca kısa süreler için olsa bile, hesap hareketliliğini sınırlama konusunda hevesli olmayabilirler.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Steam Ucuz Oyun İçin Ülke Değiştiren Kullanıcıları Engelleyecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı. Cyberpunk 2077’nin uzun zamandır beklenen PlayStation …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör