Android Uygulamaları Windows 11’e Geliyor

blank
Android Uygulamaları Windows 11'e Geliyor

İçerik: Android Uygulamaları Windows 11’e Geliyor

Android Uygulamaları Windows 11’e Geliyor:

Microsoft, bugün düzenlediği “Windows için sırada ne var” etkinliğinde, yeni görünümü ve güncellenmiş özellikleriyle en son işletim sistemini tanıttı. Microsoft’un App Store’unun en büyük dezavantajlarından biri, Windows’ta ARM gibi şeyleri sevmeyi zorlaştıran uyumlu uygulamaların azlığıdır. Bugün şirket, Android uygulamalarının Windows 11’de çalışacağını duyurdu.

Yalnızca yazılımdaki öykünücü pencereleriyle sınırlı kalmayacaklar – entegrasyon, uygulamaların Başlat menüsünde olacağı, görev çubuğunda ayrı ayrı simgelerle görüneceği ve masaüstü kısayollarıyla başlatılacağı anlamına geliyor. Microsoft Store’da görünmeye başlayacaklar, ancak bunları Amazon uygulama mağazası aracılığıyla da yükleyebilirsiniz.

Panos Panay, açılış konuşması sırasında Microsoft’un bu entegrasyonu sağlamak için “Intel köprü teknolojisini” kullandığını ve bunu “kesintisiz ve pürüzsüz” hale getirdiğini söyledi. Ancak bu, Intel makineleriyle sınırlı olduğu anlamına gelmez – Microsoft, Android uygulamalarının AMD sistemlerinde de çalışacağını bir basın toplantısında doğruladı. Şu anda mevcut olan çok sayıda Android uygulamasıyla Windows 11, mobil, dokunma merkezli iş akışları için çok daha davetkar bir işletim sistemi olacak gibi görünüyor.

Tipik Microsoft davranışında olduğu gibi, Windows 11’in erken sürümlerinin Insider programı aracılığıyla önümüzdeki hafta en kısa sürede piyasaya sürülmesini bekliyoruz. Elbette, resmi olmayan sürümle kendi sorumluluğunuzda oynayabilirsiniz, ancak bugün açıklanan tüm özelliklere sahip tam, kararlı bir sürüm büyük olasılıkla bu tatil sezonunda halka sunulacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Android Uygulamaları Windows 11’e Geliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Microsoft Artık 2 Trilyon Dolarlık Bir Şirket

Microsoft Artık 2 Trilyon Dolarlık Bir Şirket: Microsoft, Windows 11’i duyurmanın yanı sıra bugün gerçekleştirdiği …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör